Yozgat’ta Sürmeli 18.Kültür Sanat Etkinlikleri Başladı

Yozgat 18.si düzenlenen Kültür ve Sanat etkinlikleriyle renklenmeye ve hareketlenmeye başlandı.

Yozgat’ta Sürmeli 18.Kültür Sanat Etkinlikleri Başladı
Yozgat’ta Sürmeli 18.Kültür Sanat Etkinlikleri Başladı Duran Can Ateş
Bu içerik 1889 kez okundu.

Etkinlikler kapsamında ise engelliler için akülü araba yarışması düzenlendi. Ev hanımları ise baklavalarını birbirleriyle yarıştırdı. Belediye başkanı Arslan ise etkinlik kapsamında engelli dostlarımızın yanında olduğumuzu ve bedenimizle de onlarla birlikte olduğumuzu hissettirmeye çalışıyoruz dedi. 


Yozgat Cumhuriyet Meydanında düzenlenen engelli yarışmasında tam 20 engelli akülü sandalyeli genç kendileri için hazırlanmış olan parkurda birbirleriyle yarıştı. Yarışma neticesinde dereceye giren engellilere ise ödülleri verildi. 
YozgYozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan etkinlik sırasında ise şu ifadeleri kullandı : "Etkinliklerin gündüz bölümünde değişik aktiviteler yapılıyor. Bugün de engelli kardeşlerimizle birlikteyiz. Onlara değişik yarışmalar yaptırmak suretiyle, onlarla birlikte olduğumuzu, gönlümüzün bedenimizin onlarla birlikte olduğunu göstermeye çalışıyoruz. Bir gün için de olsa, birkaç saat için de olsa onların sıkıntılarını birazcık da olsa hafifletmeye çalışıyoruz. Kardeşlerimiz yarıştılar, kendilerince yarışmanın zevkini çıkardılar."


Yarışma sonrasında kazananlar yaptığı açıklamada bu yarışmalar sayesinde mutlu bir gün geçirdiklerini ve daima hatırlanmak istediklerine işaret etti.  Aynı zamanda kendilerini düşünen Belediye Başkanı ve çevre halkına da teşekkür ettiler. 

 

 


at Belediye Başkanı Kazım Arslan etkinlik sırasında gazetecilere açıklama yaptı. Kültür ve Sanat etkinlikleri Yozgat’ın kültürünü de aynı zamanda gelecek dönemlere yetiştirmek amacını taşıyor. Etkinliğin asıl nedeni festival tadında zaman geçirmek ve bu anlamda da birçok kesime hitap edebilmek. 

Yozgat’ta Sürmeli 18.Kültür Sanat Etkinlikleri Başladı Yozgat’ta Sürmeli 18.Kültür Sanat Etkinlikleri sürmeli etkinlikleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak