İstanbul’ da Kanser Çetesinden Milyonluk Vurgun

İstanbul fatihte bir apartman dairesinde yangın çıktı. Olayın duyulmasının ardından itfaiye ekipleri hızla olay yerine ulaştı ve alevlere müdahale etti. Ancak müdahalenin ardından bir gerçekte ortaya çıktı. Daire içerisinde soğuk zincir şartlarında steril ortamda korunması gereken tam 2573 kutu kanser ve de diyabet ilacı bulundu.

İstanbul’ da Kanser Çetesinden Milyonluk Vurgun
İstanbul’ da Kanser Çetesinden Milyonluk Vurgun Duran Can Ateş
Bu içerik 1946 kez okundu.

Gazete Habertürk’ün haberine göre ilaçların SGK’ya fatura edildiği sahte reçeteler karşılığında alındığı tespit edildi ve ilaçların açıklanan piyasa değeri ise 3 milyon 250 bin liranın üzerinde. İstanbul Emniyeti ise olayın tespit edilmesinin ardından organize hareket eden bu çetenin peşine düştü.  Olay sonrasında gözaltına alınan evin sahibi olayla hiçbir alakasının olmadığını yalnızca evini kiraya verdiğini söyledi.  Polis ise olaya ilişkin olarak operasyon başlattı ve dün gece Suriye uyruklu olduğu tespit edilen bir kişiyi gözaltına aldı. 


YÜZLERCE HASTA MAĞDUR
Çete üyelerinin aslında bu durumu uzun zaman öncesinden beri yaptığı ve bu anlamda da kanser ilaçlarına erişmeyi bekleyen yüzlerce hastayı da mağdur ettiği ortaya çıktı. Yapılan araştırmada hastalardan bir tanesinin Şanlıurfa’ya daha önce hiç gitmediği ancak ilacın da buradaki hastaneden yazdırıldığı kimlik numarasından tespit edildi.  


KANDIRMACADA ÜÇ YÖNTEM
Burada aslında akla zarar üç yöntemden bahsetmek mümkün. Doktorlar hastalarının tedavisi için kullanılacak olan pahalı ilaçları tek bir reçeteyle yazıyorlar ancak hastalara 8 kutu ilaç yazılıyor. Hasta bu ilaçların yalnızca 2 kutusunu kullanıyor ve diğer 6 kutunun soğuk zincirde saklanması gerekiyor. Bunun içinde bırakıldığı yer eczaneler. İkincisi ise kanser ilaçlarının benzerlerinin piyasa da satılması son olarak ise tarihi geçmiş olan ilaçlar toplanarak ambalajı değiştirilip satılıyorlar. 

İstanbul’ da Kanser Çetesinden Milyonluk Vurgun kanser çetesi istanbul kanser çetesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak