Şair Can Yücel Mezarı Başında Anıldı

Türkiye’nin dört bir yanından gelen şair ve yazar sanatçı Can Yücel’in mezarı başında bir araya geldiler

Şair Can Yücel Mezarı Başında Anıldı
Şair Can Yücel Mezarı Başında Anıldı Duran Can Ateş
Bu içerik 2435 kez okundu.

.  Mezarlıkta düzenlenen törene Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar ve UKKSA Başkanı Nevzat Metin tarafından kabre çiçek bırakılmasıyla başladı. Can Yücel yaşamını zorluklarla geçirmiş bir insandı ve geride önemli eserlerini de bıraktı. Tiyatro sanatçısı Gülsen Tuncer anma töreninde yaptığı konuşmada Can Yücel hakkında  "Ülkemizin yetiştirdiği en güzel yurttaşlardan biriydi. Kendisini, minnet ve saygıyla anıyoruz. Bize dostluğu, yurt sevgisini, bilimin ve sanatın ne kadar yüksek bir değer olduğunu öğretti. Bunun yanı sıra alçak gönüllüğünün ne kadar büyük bir erdem olduğunu gösterdi" dedi.


DATÇA'YA SAHİP ÇIKTI
Datça Belediye Başkanı ise yaptığı konuşmada Can Yücel’in hayattayken Data’ya her zaman sahip çıktığını söyleyerek onun aslında gelecek için çok kaygıları vardı. Özellikle de Datça’nın bozulmasından endişe ediyordu. Belediye Başkanı Gürsel Uçar onun önerileri doğrultusunda görevimizin başındayız ve bugüne kadar da Datça’da kültür ve sanata sahip çıkmaya çalıştım elimden gelen tüm desteği verdim dedi. 


"BİZ ONU UNUTMADIK"
Yazarlar sendikası başkanı Mustafa Köz ise ülke şu anda karanlık bir dönemden geçiyor ve adeta uçuruma doğru yuvarlanıp gidiyor. Can Yücel bunları çok öncesinden görmüştü ve şiirlerinin de adeta bir deniz feneri gibi üzerimizde dolaştığını söyledi. Biz Onu unutmadık ve asla da unutmayacağız dedi. Şu an bir anma değil bir anımsama olarak kalacaktır dedi. 

 

Şair Can Yücel Mezarı Başında Anıldı can yücel anıldı can yücel

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak