Adalet Bakanlığı 300 Memur Alacak

Adalet bakanlığı toplamda 300 memur alımı yapacak. 94 kişi zabıt katipliği için 90 kişi mübaşirlik için 16 kişi de teknisyen olarak seçilecek.

Adalet Bakanlığı 300 Memur Alacak
Adalet Bakanlığı 300 Memur Alacak Osman Atalay
Bu içerik 21575 kez okundu.

Adalet bakanlığı memur alımı yapacak.  Toplamda 300 kişinin alınacağı kadrolar için 194 kişi zabıt kâtipliği için 90 kişi mübaşirlik için 16 kişi de teknisyen olarak alınacak. Personellerin sözleşmeli olarak kadroya alınacağı açıklandı.

Personel alımları adalet komisyonunca yapılacak. Uygulamalı ve sözlü sınav sonucunda toplamda 300 personel alınacak. Başvurular ise 17 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak ve 05 Eylül 2017 Salı gününde sona erecek.

Adalet bakanlığı Sözleşmeli zabıt katibi alımları için;

Aranan şartlar fakülte ya da yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor. Ancak en az lise mezunu olup ya da bunun dengi daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmaları yeterli olacak.

PTT 2500 Memur Alımı Başladı başlıklı haberimizde ayrıntılar belirtilmiştir.

Adalet bakanlığı Sözleşmeli mübaşir alımı için;

En az lise mezunu ya da dengi bir okul mezunu olmaları, sözleşmeli teknisyen alımı için de en az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak şartı bulunuyor.

Başvuru yapılabilmesi için 2016 yılında yapılmış olan KPSS’den lisans mezunları için KPSSP3 ve ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Aynı zamanda Türk vatandaşı olmak ve de 01 ocak 1981 ve sonrasında doğmuş olmak yeterli. Erkek adaylarının askerlikle bir bağı olmaması ve de kamudan mahrumiyet gibi bir durumu olmaması gerekiyor. bu özellikler için ise ayrıca bir inceleme yapılacak.  

memur alımı adalet bakanlığı zabıt katibi sözleşmeli memur mübaşir alımı 2017 zabıt katipliği

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak