MSB-2017 Hava, KKK ve Deniz Uzman Erbaş Alımı

Milli Savunma Bakanlığı yetiştirmek üzere Kara, Deniz ve havacılardan oluşan on binlerce personel alımı gerçekleştirecek.

MSB-2017 Hava, KKK ve Deniz Uzman Erbaş Alımı
MSB-2017 Hava, KKK ve Deniz Uzman Erbaş Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 5909 kez okundu.

MSB personel alımı ilanlarını açıkladı. İlana göre lise, ön lisans ve de lisans mezunları uzman erbaş kadrosu için başvurabilecekler. Başvuru işlemleri için ise son tarih 30 Eylül 2017. Adaylar göreve alınmaları halinde askeri bir eğitim alacaklar ve bu eğitim neticesine göre yerleştirmeler yapılacak. Başvuruda bulunmak için ise KPSS şartı aranmıyor.

Milli Savunma Bakanlığı yetiştirmek üzere Kara, Deniz ve havacılardan oluşan on binlerce personel alımı gerçekleştirecek. Başvuruda bulunmak isteyen adayların ise lise, ön lisans ya da lisans mezunu olmaları şart koşuluyor.

Başvuru işlemleri esnasında adaylar aynı zamanda fiziki kontrollerden de geçecekler. Buna göre adayların boy ve kilo oranlarının da hesaplanması yapılacak. Fiziki kontrolün ardından ise fiziki yeterlilik testine geçilecek mülakat ve uygulamaları sınavın ardından uzman erbaş adayları kendi sınıflarında belirlenecek olan branşlar için hastaneye sevk edilecekler ve de güvenlik soruşturması geçirecekler.

Milli Savunma Bakanlığının ilan tarihleri ise 19 Ağustos – 30 Eylül 2017 tarihleri arasında olacak ve de internet sitesinden online olarak yapılabilecekler. Eğer ki aday halen askerlik görevini yerine getiriyorsa o zaman kendi kıtalarında özlük dosyalarının muhafaza edilmiş olduğu ilk amirlerine müracaatta bulunacaklar.

Milli Savunma Bakanlığının personel alım ilanları için tıklayınız.

 BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Başvuruda bulunmak isteyen adayların 25 yaşını bitirmemiş ve 26’dan gün almamış olması gerekiyor. Bunun yanı sıra askeri okullardan da ilişiğinin kesilmemiş olması gerekli.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

  • Başvuru dilekçesi (İnternet üzerinden alınabilir)
  • Askerlik durum belgesi
  • Kurs, Sertifika v.b.

DİGER MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

msb milli savunma bakanlığı msb ilanları memur memurluk ilanları kurum ilanları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden Fatura Tahsilatçısı, Vardiya Amiri ve Sekreter Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden Fatura Tahsilatçısı, Vardiya Amiri ve Sekreter Alımı Yapılacak
201 İlkokul Mezunu Belediye İşçisi, Lise ve Üniversite Mezunu Memur Alımı Yapılacak
201 İlkokul Mezunu Belediye İşçisi, Lise ve Üniversite Mezunu Memur Alımı Yapılacak