40 Bin İşçi Alımı Başvurusu

Milli Eğitim Bakanlığına 40 Bin personel alımı yapılacak. Ayrıntılar haberimizde...

40 Bin İşçi Alımı Başvurusu
40 Bin İşçi Alımı Başvurusu Duran Can Ateş
Bu içerik 5265 kez okundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 40 Bin personel alımı başvurularının başladığını açıkladı. Başvuruda bulunacak adaylar için belirlenen bazı şartlar bulunuyor. Peki 40 Bin personel alımına kimler başvuru yapabilecek?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre 40 Bin personel alım ilanları İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. İŞKUR resmi internet sitesine üye olan herkes başvuru yapabilecek. Başvuru yapacak olan adaylarda KPSS şartı aranmıyor. Yaş sınırı ise 40 olarak belirlendi. Birçok ilanda yaş sınırı 30 olarak belirtiliyor, başvuru yaşının arttırılması iş arayan bireyler açısından iyi bir öncül oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu 410 bin personel alımlarıyla ilgili açıklamarda bulundu. Yapılan açıklamalara göre KPSS şartı olmadanlise, lisans, önlisans mezunu olan adaylar ilanlara başvuru yapabilecek. İstihdam Seferberliği kapsamında birçok kişi işe yerleşti. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapacak 40 Bin personel alımı yapılacak, başvuru için KPSS puanı gerekmiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ilçe ve beldelere çevre düzenlemesi, okul bakım onarım, temzilik işleri, resterasyon, ağaçlandırma, park düzenlenmesi işlerinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacak. Başvuru yapacak olan adayların İŞKUR'a kayıtlı olmaları gerekiyor. Alımlar noter kurası ile yapılacak.

İŞKUR personel alımı istihdam

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden Fatura Tahsilatçısı, Vardiya Amiri ve Sekreter Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden Fatura Tahsilatçısı, Vardiya Amiri ve Sekreter Alımı Yapılacak
201 İlkokul Mezunu Belediye İşçisi, Lise ve Üniversite Mezunu Memur Alımı Yapılacak
201 İlkokul Mezunu Belediye İşçisi, Lise ve Üniversite Mezunu Memur Alımı Yapılacak