PTT 5 Bin Memur Alım Kararını İptal Etti

PTT personel alımlarıyla ilgili açıklama yaptı. Detaylar haberimizde...

PTT 5 Bin Memur Alım Kararını İptal Etti
PTT 5 Bin Memur Alım Kararını İptal Etti Duran Can Ateş
Bu içerik 2300 kez okundu.

PTT yaptığı personel alımlarıyla ilgili bir karar aldı.Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından verilen karar sonucunda personel alımlarının durdurulmasına karar verildi.

PTT konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından alınan karar yönelik haberlerin kamuoyuna yansıdığı söylendi ve PTT A.Ş bir açıklamada bulundu;

'' Bu haber ve yorumlara istinaden kamuoyunu doğru bilgilendirme adına bir açıklama yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.Son günlerde şirketimize personel alımlarında uygulanan yönetmelik ile ilgili olarak.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından verilen karara yönelik çeşitli haber ve yorumlar kamuoyuna yansımıştır. Bu haber ve yorumlar nedeniyle kamupyunu bilgilendirmek adına bir açıklama yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.

Cumhurbaşkanımızın teşvikleri ile başlatılan istihdam seferberliği kapsamında Cumhuriyetimizin 100. yılı hedefleri doğrultusunda 2017 yılında 5000 personel istihdamı planlanmış ve alımına hızla başlanmıştır. Şirketimizce personel istihdamı Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde çalıştırılacak idari hizmet sözleşmeli personel hakkında yönetmelik gereğince yapılmaktadır. 2017/2 2017/3  personel alımlarının durdurulmasına karar verilmiş olup, ihtiyaç duyulan personel için gerekli düzenlenmeler yapılarak alımların tekrar yapılmasına karar verilmiştir.'' açıklamaları yapıldı.

100 BİN İŞKUR İŞ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

PTT personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden Fatura Tahsilatçısı, Vardiya Amiri ve Sekreter Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden Fatura Tahsilatçısı, Vardiya Amiri ve Sekreter Alımı Yapılacak
201 İlkokul Mezunu Belediye İşçisi, Lise ve Üniversite Mezunu Memur Alımı Yapılacak
201 İlkokul Mezunu Belediye İşçisi, Lise ve Üniversite Mezunu Memur Alımı Yapılacak