Özel Harekat Polisi (PÖH) Nasıl Olunur?

Polis özel harekat (PÖH) nedir? Özel harekat polisi nasıl olunur? Özel harekat polisi olmak için gereken şartlar nelerdir? Kimler özel harekat polisi olabilir? Özel harekat polisi olmak istiyorum, nasıl olurum diyenler için Özel Harekat Polisleri hakkındaki detaylı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Özel Harekat Polisi (PÖH) Nasıl Olunur?
Özel Harekat Polisi (PÖH) Nasıl Olunur? Duran Can Ateş
Bu içerik 16008 kez okundu.

Polislik mesleği günümüzde pek çok genç tarafından istenilen bir meslektir. Bir takım artı avantajlarının yanı sıra aynı zamanda farklı bir karizma kattığı için gençlerin üzerinde de etkisi büyüktür. Bunun yanı sıra polislik mesleğinde son dönemde yapılan düzenlemeler neticesinde iyi bir maaş alabilmeleri yatıyor. Polis denildiği zaman tek bir meslek grubu şeklinde düşündürüyor ancak bu mesleğinde kendi içerisinde özel birimleri var. Örneğin bunlardan bir tanesi de özel hareket polisleridir. Peki, bugün gençlerin en çok merak ettiği konuların başında gelen özel harekat polisi nasıl olunur, hiç merak ettiniz mi?  isterseniz gerekli olan şartlar nelerdir bununla başlayalım.

Eğer ki hedefleriniz arasında polis olmak varsa o zaman ilk iş olarak 2018 Polis Memuru Maaşları Ne Kadar? bu makalemizi okuyarak süreci başlatabilirsiniz. 

Özel Harekat Polisi Nasıl Olunur?

Özel harekat polisi olabilmeniz için ilk önce polis olmanız gerekiyor. Bunun içinde PMYO’ya katılmanız gerekiyor. Lise ve dengi bir okuldan mezun olan kişiler PMYO okuyabilirler. Okulu bitirdikten sonra ise tıpkı doktorlarda olduğu gibi polislerde de branş sınavı vardır ve seçilen branş ile birlikte o alana yönelinebilinir.

Özel hareket polisi olmak için iki yöntem var bunlardan birincisi henüz öğrenci iken seçilmeniz ikincisi ise görevdeyken geçmeniz.

28 yaşından gün almamış olmak ve terhis tarihinden itibaren otuz altı aydan fazla süre geçmemiş olmak

En az lise veya dengi okul mezunlarından askerlik hizmetini tamamlamış olmak

Fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarını geçmek.

Terhisten itibaren 36 ay yani 3 yıl geçmemiş olması gerekiyor.

100 BİN İŞKUR İŞ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

özel harekat polis memuru polis olmak özel harekat polisleri özel harekatçı nasıl olunur

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı