21.Dönem POMEM Başvuruları Bitiyor

21. dönem POMEM başvurusu için adayların acele etmesi gerekiyor. Detaylar haberimizde...

21.Dönem POMEM Başvuruları Bitiyor
21.Dönem POMEM Başvuruları Bitiyor Duran Can Ateş
Bu içerik 8207 kez okundu.

21. Dönem POMEM başvuruları sona eriyor. Polis Akademisi POMEM 13 Bin polis alımı başvuruları 6 Ekim 2017 tarihinde sona eriyor.

Polis olma hayali kuran binlerce aday POMEM alımlarını bekliyordu. Başvurular 25 Eylül tarihinde başlamıştı. Başvuruda bulunacak olan adayların ilk olarak başvuru ücretlerini ödemeleri gerekiyor.Ödeme işlemlerinden sonra adaylar edevlet üzerinden yapacaklar.E devlet şifresi bulunmayan adaylar PTT şubelerinden şifre alabiliyor.

Polis Akademisi Başkanlığı lisans ve önlisans mezunu polis alımı yapacaklar. Lisans mezunu adaylarından KPSS P3 puan türünden en az 60 almış olmaları gerekiyor, Önlisans mezunları adayların KPSS P93 puan türünden en az 70 almış olamaları gerekiyor.

Polis Akademisi Başkanlığı lisans mezunu; 10.000 erkek, 1.000 kadın polis alımı yapılacak, önlisans mezunu 1200 erkek, 200 kadın polis alımı yapılacak.

Başvuruda bulunacak adayların 30 yaşını aşmamış olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, silah taşımaya engel olacak bir sağlık sorununun bulunmaması Başvuruda bulunacak adayların acele etmesi gerekiyor. Başvurular 6 Ekim tarihinde mesai bitimine kadar yapılacak.

100 BİN İŞKUR İŞ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

POMEM Polis Akademisi Başkanlığı polis alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları