istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Zabıt Katibi Nasıl Olunur?

Katip adayının mutlak suretle hızlı klavye kullanıyor olması gerekir. Sınav esnasında F ya da Q klavye tercihi adaya bırakılıyor.

Zabıt Katibi Nasıl Olunur?
Zabıt Katibi Nasıl Olunur? Duran Can Ateş
Bu içerik 2336 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

Ülkemizde anayasal düzen çerçevesinde en önemli mesleklerden bir tanesi de Zabıt Katipliği olmuştur. Pek çok kişi lise eğitimi ya da daha sonraki eğitimlerinin ardından katip olmak için hazırlığa girerler. Peki, bu hazırlıklar ne şekilde olmalıdır ve zabıt katibi nasıl olunur merak ediyor musunuz? Hemen açıklayalım.

Öncelikli olarak katip olabilmek için lise, önlisans ve lisans mezunu olmak gerekir. Bu mesleğe giriş yapabilmek için en güzel yöntem okulların adalet bölümünde okumaktır çünkü bu sayede süreç biraz daha kolaylaşmış olacaktır. Ancak bunun dışında da başvurabilme şansınız vardır. Başvuruda bulunabilmeniz için eğitiminiz sırasında bilgisayar dersi almış olmanız ya da okul sonrasında bilgisayar ve daktilo sertifikasına sahip olmanız gerekiyor.

Geçerli olan bölümü okuyanların KPSS’ye girmesi gerekir. Burada taban puan ise 70 olarak belirlenmiştir. Bu puanı geçen her sertifikalı aday da şartları uyduğu takdirde başvuruda bulunabilirler. Adalet bakanlığı her yıl belli kontenjanlarda alım gerçekleştireceğini açıklar bu kontenjanları sıkı takip etmek gerekir. Başvurusu kabul edilen adayları önlerinde iki aşamalı bir mülakat bekliyor olacak. Bu aşamalardan birincisi 3 dakika içerisinde 90 kelime yazı yazması. Bundan sonra ikinci aşamaya sözlü mülakata alınacaklardır.

Sözlü mülakat sırasında ise genel kültür konuları, Atatürk ilke ve inkılapları, meslek bilgileri hakkında sorular sorulacak ve puanlamaya tabi olacaklardır

Katip adayının mutlak suretle hızlı klavye kullanıyor olması gerekir. Sınav esnasında F ya da Q klavye tercihi adaya bırakılıyor.

Zabıt Katibi Ne Kadar Maaş Alıyor?

Zabıt katipliği günümüzde aranan mesleklerden bir tanesi be şu an aldıkları maaşa baktığımız zaman 3 bin liranın üzerinde olduğunu görebiliyoruz.

zabıt katibi zabıt katip katip nedir katiplik şartları zabıt katipliği şartları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Askeri Personel Alımı Yapılacak: Başvuru ne Zamana Kadar Yapılmalı?
Askeri Personel Alımı Yapılacak: Başvuru ne Zamana Kadar Yapılmalı?