istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Bayan Polis Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

4 yıllık bir üniversite mezunu bayansanız o zaman KPSS’ye girmeniz gerekiyor burada başvuru için yeterli puanı aldıktan sonra POMEM sınavına başvuru hakkı kazanmış oluyorsunuz.

Bayan Polis Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?
Bayan Polis Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir? Duran Can Ateş
Bu içerik 16068 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

Pek çok kurumda olduğu gibi Emniyet Genel Müdürlüğü de kendi bünyesinde çalıştırmak üzere bayan polis memuru alımı yapıyor. Bu alımlar ise her yıl düzenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bayanlar erkek adaylar gibi aynı sınav sürecinden geçmek zorunda. 

Türkiye’de polis alımları artık eskiden olduğu gibi polis okullarından gerçekleştirilmiyor. Bu okulların yerine kurulmuş olan POMEM veya PMYO’lar polis mezunu çıkarmakta. Ancak burada önemli bir ayrıntı vermek gerekirse kadın polis kontenjanı erkek polislere göre ciddi oranda azdır. Eğer lise mezunu bir bayansanız o zaman PMYO sınavına girerek polis olma hakkınızı kullanabilirsiniz. Bir bayanın polis olabilmesindeki en önemli etken yaş unsudur. Yani PMYO’ya başvuruda bulunabilmesi için 26 yaşından gün almamış olmak gerekir.

Eğer ki yaşınız bunun için uygun ise o zaman YGS’ye de girmiş olmanıza bakılır. YGS’den taban puanı alan her bayan adayı başvuruda bulunabilir ve PMYO’lardaki mülakatlara katılma hakkı sağlamış olur. Burada Sağlık, spor, yazılı mülakatlar söz konusu olacaktır bunlarında başarıyla geçilmesi halinde iki yıllık bir polis eğitimi süreci başlar

4 yıllık bir üniversite mezunu bayansanız o zaman KPSS’ye girmeniz gerekiyor burada başvuru için yeterli puanı aldıktan sonra POMEM sınavına başvuru hakkı kazanmış oluyorsunuz. Yine burada da aynı şekilde sağlık, spor, yazılı mülakatlara giriyorsunuz ve altı aylık bir eğitimin ardından göreve geçebilme hakkı kazanıyorsunuz.

Farklı bir yok ise FYO sınavıdır. Bu şekildeki adayların üniversitelerin 4,5 ya da 6 yıllık bölümünü bitirdikten sonra son 2 . yılında komiser yardımcısı olarak göreve başlayabilir. 

polis memuru bayan polis polis olmak bayan polis nasıl olunur polis olmak istiyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Askeri Personel Alımı Yapılacak: Başvuru ne Zamana Kadar Yapılmalı?
Askeri Personel Alımı Yapılacak: Başvuru ne Zamana Kadar Yapılmalı?