Adalet Bakanlığına 6 Bin personel Alınıyor

Adalet Bakanlığı tarafından Zabit Katibi ve İKM Alımı Yapılacağı açıklandı Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül beklenen açıklamayı yaptı Detaylar Haberimizde

Adalet Bakanlığına 6 Bin personel Alınıyor
Adalet Bakanlığına 6 Bin personel Alınıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 38439 kez okundu.

Adalet Bakanlığı tarafından  Zabit Katibi ve İKM Alımı Yapılacağı açıklandı
Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül beklenen açıklamayı yaptı. Açıklamada personel alımları bildirildi.Adalet Bakanlığına son personel alım ilanıyla  6 bin Zabıt Katibi ve İnfaz Koruma Memuru alınacak. 
Adalet bakanı Abdulhamit Gül tarafından yapılan açıklamada Adalet Bakanlığına 2 bin 500 Zabıt katibi alımı için 2-5 gün içerisinde ilana verileceği belirtildi. Açıklamada belirtilen 2 bin 500 Adliye Personeli ( Zabıt Katibi) alımı için ilan yakın bir zamanda  yayımlanacaktır. İlanlarla ilgili tüm detaylar ayrıntılı bir biçimde açıklanır açıklanmaz sitemizde yer alacaktır.


Ayrıca Adalet Bakanlığına 3 bin 500 İnfaz Koruma Memuru da alınacağını belirten Bakan Gül beklenen haberi verdi.Adalet Bakanı GÜL personel takviyesinin kısa zamanda yapılacağını belirtti.Personel alım ilanı birkaç gün içerisinde yayımlanacak.


Gül,yaptığı açıklamada Adalet Bakanlığının 3 Ekim itibarıyla Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde yayımlanan 1500 hakim ve savcı alımını da hatırlattı.Adalet Bakanlığına yapılacak olan 1500 hakim ve savcı alımı için   24 Aralık'ta sınav yapılacağı belirtildi.. 


Adalet Bakanlığı açıklamasında şu anda  yaklaşık olarak  1300 kişinin akademide eğitim gördüğünü ve çok hızlı bir şekilde Türk yargısına hizmete kazandırılacaklarına değindi.Ayrıca 15 Eylül’de de mülakatları tamamlanan  tam 2750 hakim ve savcının sonuçlarının açıklandığını belirtti. Adalat Bakanı  Gül 2018’de de alımlara devam edileceğini de açıkladı.

BAŞVURULAR BAŞLADIGI AN BİLDİRİM ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR İŞ GARANTİLİ EĞİTİM 720 KİŞİ ALINIYOR TIKLAYINIZ

adalet bakanlığı memur alımı adalet bakanlığı ikm alımı adalet bakanlığı personel alımı zabıt katibi alımı adalet bakanlığı zabıt katibi alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak