Hemşire Nasıl Olunur?

Hangi liseye gittiğinizin herhangi bir önemi yok burada belirlenmiş olan taban puanı aldığınız zaman bu bölüme girmeye hak kazanabiliyorsunuz.

Hemşire Nasıl Olunur?
Hemşire Nasıl Olunur? Duran Can Ateş
Bu içerik 3604 kez okundu.

Sağlık sektörü içerisinde doktorların yardımcısı olarak hemşireler bilinir. Hemşire hastanın bakımı ile ilgilenen, iğnesini yapıp serumunu takan ve ilaç kontrollerini sağlamakla görevlidir. Bir hemşire sağlığın söz konusu olduğu her alanda etkili bir şekilde rol oynayabilecektir. Günümüzde ise hemşirelik mesleği her geçen gün ilgi duyulan meslek grupları arasında olmuş ve bu anlamda da yoğun bir talep meydana gelmiştir. Peki, siz nasıl hemşire olunacağını biliyor musunuz? Yazımızın amacı size bu konuda aydınlatıcı bilgiler vermek.

Hemşire olabilmeniz için gideceğiniz birkaç farklı yol var. Bunlardan birincisi sağlık liselerinden mezun olduktan sonra sürecin devam ettirilmesi. Eskiden bu liseyi bitirenler doğrudan hemşire olarak isimlendiriliyordu ancak şimdilerde bu bölümü bitirenler hemşire yardımcısı, ebe ya da hasta bakıcı olarak görev yapabiliyorlar. Hemşire olmanız için üniversitelerin hemşirelik bölümünü bitirmeniz gerekiyor. Hangi liseye gittiğinizin herhangi bir önemi yok burada belirlenmiş olan taban puanı aldığınız zaman bu bölüme girmeye hak kazanabiliyorsunuz. Ancak sağlık lisesi mezunlarına ekstra bir puan verilebiliyor. Bir hemşire adayının kendisinde mutlaka şunu görmesi gerekiyor. Sorumluluk sahibi, güler yüzlü ve sabırlı eğer ki bu duyguları kendisinde hissetmiyorsa o zaman bu meslekte ilerlemesi ve yapabilmesi de kolay olmayacaktır.

Hemşirelik kutsal bir meslek dedik ancak bunun birde amacının olduğunu unutmamak gerekir. Buradaki amaç ise meslek sahibi olup para kazanmaktır. Bir hemşirenin almış olduğu maaş ise  2500-3000 TL arasında değişiklik gösterir.

hemşire hemşire nasıl olunur hemşire olmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak