istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Öğretmenlerde Doğu Görevi Kaç Yıl?

Şu an Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere üç yıllık zorunlu bir hizmet uyguluyor. Buna ise şark görevi deniliyor. Fakat birçok öğretmende sağlık durumu ya da eş durumunu beyan ederek özür ataması haklarını kullanıyorlar.

Öğretmenlerde Doğu Görevi Kaç Yıl?
Öğretmenlerde Doğu Görevi Kaç Yıl? Duran Can Ateş
Bu içerik 34176 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

Milli Eğitim Bakanlığı kadrosunda çalışan her öğretmen mutlaka doğu ve güneydoğu görevi yapmak durumunda. Bu görev zorunlu olarak her öğretmen için 4 yıl süresince ön koşulmuştur. Ancak bu bölgelerin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenler çin il içerisinde  zorunlu rotasyon üzerinde de çalıştığı haberleri geliyor. Yeni hazırlanacak olan sistemde özellikle de görevlerinde deneyimli olan öğretmenlerin de bölgede 4 yıl boyunca çalışması gerektiği belirtiliyor. Bu yeni yasanın dershaneler yasasına eklenecek olan bir iki madde ile netlik kazanacak.

Aslında bu düzenlemenin de oldukça büyük risk taşıdığını tahmin ediyoruz. Özellikle de öğrenciler ve öğretmenler açısından. Haberin duyulmasının ardından ise bir çok öğretmen konuya tepkisini gösterdi. Zorunlu rotasyon şeklinde adlandırılan bu eğitimin amacı ise Doğu ve Güneydoğ bölgelerinde çalışan öğretmenlerin batıdaki öğretmenler kadar tecrübe sahibi olması. Çünkü Türkiye’de birçok öğretmen ilk dönemlerde gittikleri zorunlu görevlerini tamamladıktan sonra bölgede kalmak istemiyorlar ve hemen iç Anadolu ya da batıya doğru tayin istiyorlar. Bu da bu bölgede yaşayan öğrencileri olumsuz yönde etkiliyor.

3 yıl zorunlu ama…

Şu an Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere üç yıllık zorunlu bir hizmet uyguluyor. Buna ise şark görevi deniliyor. Fakat birçok öğretmende sağlık durumu ya da eş durumunu beyan ederek özür ataması haklarını kullanıyorlar. Bu da demek oluyor ki üç yıllık zorunlu bir eğitim sürecinde öğretmenler ilk yılını doldurur doldurmaz bölgeden ayrılıyorlar. 

Öğretmen doğu görevi kaç yıl sürer öğretmenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: Aşçı Şoför ve Havuz Personeli Alımı 140 Şehir Kontenjan Dağılımı
İŞKUR Üzerinden: Aşçı Şoför ve Havuz Personeli Alımı 140 Şehir Kontenjan Dağılımı
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli’nin Başarı Hikâyesi Türkiye İçin Büyük Bir Örnek
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli’nin Başarı Hikâyesi Türkiye İçin Büyük Bir Örnek