istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Kaymakam Ne İş Yapar?

Haberimizin ayrıntısında Kaymakam’ın ne iş yaptığı ve kanunlar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak ilk önce kaymakam nasıl olunur haberimize bununla başlayalım.

Kaymakam Ne İş Yapar?
Kaymakam Ne İş Yapar? Duran Can Ateş
Bu içerik 2408 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

Haberimizin ayrıntısında Kaymakam’ın ne iş yaptığı ve kanunlar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak ilk önce kaymakam nasıl olunur haberimize bununla başlayalım.

Kaymakam Nasıl Olunur?

Kaymakam olabilmek için bit takım kriterleri yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Üniversitelerin, Hukuk İktisadi ve idari Birimler Siyasal Bilgiler İktisat ve İşletme fakültelerinden mezun olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra kaymakam olmak için, kaymakamlık kursu ve stajını başarı ile bitirmiş olmak gerekmektedir. Ayrıca kaymakam olabilmek için 35 yaşını aşmamış olunması gerekir.

Kaymakam Nasıl Atanır?

Kaymakam olmaya hak kazanmış olmak ve kaymakamlık görevine başlanabilmesi için, içişleri Bakanlığı Müdürler Encümeni intihabı ve İçişleri Bakanlığının önerisi ve Başbakan, Cumhurbaşkanı‘nın onayı ile kaymakam ataması yapılır.

  • Hükümetin kararlarını, tüzükleri, kanunları ve yönetmeliklerin duyurulması ve bu kararların yerine getirilmesini sağlar.
  • Valinin vermiş olduğu emir ve kararların yerine getirilmesini sağlar.
  • Kaymakam denetleme işlerini yapar, askeri ve adli kurumlar hariç diğer kamu kuruluşlarının ve belediyelerin teftişini yapmaktadır.
  • Kaymakam valinin yaptığı gibi genel bir emir çıkaramaz fakat kolluk alanlarında genel bazı işlemleri yapabilirler.
  • İlçede bulunan idare şube başkanlarını valinin onayı ile görevinden alabilir fakat diğer memurları re’sen görevden alabilir.

Vali ile Kaymakam Arasındaki Farklar?

  • Kaymakam hükümeti temsil eder, Vali ise devleti ve hükümeti temsil eder.
  • Vali yabancı konsolosluklar ile ilişki içerisinde bulunabilir, kaymakamın böyle bir yetkisi yoktur.
  • Vali gerekli olduğu zamanlarda askeri komutanlarda yardım isteme yetkisine sahiptir, kaymakam ise böyle bir yetkiye sahip değildir.
  • Kısacası kaymakam ulaşamadığı işlemlerde validen yardım istemektedir. Valinin onayı ve emri ile kaymakam istediği işlerin yapılmasını sağlayabilir.
kaymakam kaymakam ne iş yapar kaymakam nedir vali ve kaymakam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: Aşçı Şoför ve Havuz Personeli Alımı 140 Şehir Kontenjan Dağılımı
İŞKUR Üzerinden: Aşçı Şoför ve Havuz Personeli Alımı 140 Şehir Kontenjan Dağılımı
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli’nin Başarı Hikâyesi Türkiye İçin Büyük Bir Örnek
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli’nin Başarı Hikâyesi Türkiye İçin Büyük Bir Örnek