istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Memurlarda Refakat İzni Ne Kadar?

Memurların da çalışma hayatı kadar bir de özel hayatları var dolayısıyla bu özel hayatları içerisinde bakmakla yükümlü olduğu kişilerin olduğu unutulmamalıdır.

Memurlarda Refakat İzni Ne Kadar?
Memurlarda Refakat İzni Ne Kadar? Duran Can Ateş
Bu içerik 1862 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

Memurlarda refakat izni ile ilgili makalemize başlamadan önce refakat kelimesinin tanımlamasının ne demek olduğunu öğrenerek başlayalım. Refakat eşlik etmek anlamına gelir dolayısıyla eşlik edeceğiniz kişinin hasta ya da hasta yanında kalıyor olması gerekir. Memurlar için refakat izni 657 sayılı kanunun 105. Maddesinde belirtilmiştir. Bu kanun devlet memurları içindir ve kanunda yazan rakam 3 ay olarak belirtilmiştir. Ancak gerekirse ek olarak 3 aylık bir süre daha verilebilir.

Memurların da çalışma hayatı kadar bir de özel hayatları var dolayısıyla bu özel hayatları içerisinde bakmakla yükümlü olduğu kişilerin olduğu unutulmamalıdır. Eğer ki aile fertlerinden birisi ya da birinci derece yakını hastalık gibi durumla karşı karşıya kalırsa o zaman hastalık süresince de refakat etmesi sağlanmaktadır.

Ancak bir memura refakatçi izni verilebilmesi için bu durumunda sağlık kurulu raporuyla tespit edilmiş olması gerekir. Memurun refakatçilik yaptığı dönem içerisinde her hakkı da saklı kalır. Aynı hasta için iki memurun refakatçi izni kullanması mümkün değildir.  Aksi halde memura refakat izni verilmez. Refakat izni raporu yurt dışından alınmış olduğu durumlarda, raporun alınan ülkenin mevzuatına uygunluğu ve alındığı ülkenin mevzuatında hastalık durumunda sağlık kurulu raporu tanzimi yapılıp yapılmadığı durumda dış temsilcilikten onay alınmalıdır. Sağlık kurulu raporunda “refakat edilmediği takdirde hayati tehlike bulunduğu” ve “sürekli ve yakın bakım gerektirdiği” ifadelerinin ikisi de yazılı olmalı, ama refakatçinin adı ve soyadının bulunması zorunlu değildir.

memur memur refakati refakat izni refakat etmek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Askeri Personel Alımı Yapılacak: Başvuru ne Zamana Kadar Yapılmalı?
Askeri Personel Alımı Yapılacak: Başvuru ne Zamana Kadar Yapılmalı?