ADALET BAKANLIĞI 89 BÜRO MEMURU ALIYOR

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) tam 89 kişilik büro memuru alımı yapıyor.Adaylarda aranan şartlar ve başvuru süreci bu haberimizde.

ADALET BAKANLIĞI 89 BÜRO MEMURU ALIYOR
ADALET BAKANLIĞI 89 BÜRO MEMURU ALIYOR Duran Can Ateş
Bu içerik 6843 kez okundu.

Kamu kurumları son zamanlarda personel açığını kapatmak amaçlı birçok alanda istihdam sağlıyor.İlanlar Devlet Personel Başkanlığı ve İŞKUR tarafından duyurulmaktadır.
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından açılanan ilana göre müdürlük 89 kişilik istihdam sağlayacak.Alımı yapılacak kamu personelleri büro memurluğu yapacak.
BÜRO MEMURU OLARAK ALINACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR ŞÖYLE :
-Bilgisayar bölümünden lisans veya önlisans mezunu olmak,adalet bölümü önlisans mezunu olmak,adalet meslek yüksekokullarından mezun olmak,adalet meslek lisesinden mezun olmak veya ticaret lisesinden mezun olmak. Bu alanlardan mezun olan adaylardan bilgisayar ya da daktilo serfitikaları istenmeyecektedir.
-Yukarıdaki maddede sıralanan bölümelerden mezuniyeti olmayan adaylar için şartlar şöyle : en az lise mezunu olmak, bilgisayar veya daktilo dersini başarıyla bitirdiğini belgelemek.
-Başvuru yapan adaylar uygulama sınavına tabii tutulacaklardır. Uygulama sınavından en az bir hafta önce bakanlığın resmi internet sitesinde yayınlanan metinlerden birinin en az doksan kelimesini üç dakika içerisinde yanlışsız yazan adaylar, sözlü sınava giriş hakkı kazanacaktır.Yanlışsız yazılan metinler incelenirken verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına dikkat edilecek,yanlış yazılan kelime sayısı ile kelime tekrarı yapılmasının metnin anlam bütünlüğünü bozup bozmadığına dikkat edilecek.Bu incelemeler yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam kelime sayısına oranı alınacaktır eğer oran yüzde kırkın altında kalır ise yazılan metnin anlam bütünlüğü sağlanmış sayılacak.
-Personel alım ilanına başvuracak adaylar 25 Ekim Çarşamba gününe kadar ilgili yerlerden başvuruları tamamlamak zorundadır.

100 BİN İŞKUR İŞ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

işkur Personel alım ilanı adalet bakanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak