1526 ASTSUBAY VE 868 TEĞMEN ATAMASI YAPILACAK

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli yaptığı açıklamalarda on gün içerisinde 1526 astsubay atamasının yapılacağını bildirdi.

1526 ASTSUBAY VE 868 TEĞMEN ATAMASI YAPILACAK
1526 ASTSUBAY VE 868 TEĞMEN ATAMASI YAPILACAK Duran Can Ateş
Bu içerik 9040 kez okundu.

AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanlığı  6. Olağan Kongresinde konuşma yapan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli 2002 yılında yapılan savunma sistemlerinin sadece yüzde on sekizinin yerli olanaklarla üretilebildiğini vurguladı. Bakan Canikli konuşmasına şu sözlerle devam etti:”Türkiye S400’lerin dışında ayrıca uzun vadeli kendi yerli milli kapasitesini geliştirmek amacıyla hava savunma sistemi geliştirmek, üretmek ve kullanmak için EUROSAM Konsorsiyumu’nu oluşturan ülkelerle ön anlaşmayı gerçekleştirdi. ”
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli açıklamalarında subay ve astsubay atamalarına da yer verdi. Bakan Canikli subay ve astsubay atamalarına dair şu açıklamalarda bulundu:”Hızlı bir şekilde bu ihraçların açığını kapatmak için çalışma yapıyoruz.Bunun sonucunda 15 Temmuz’dan sonra eğitime alınan 868 ilk subay teğmenlerimizin atamasını 10 gün içerisinde gerçekleştireceğiz.Bunlar dört yıllık üniversite mezunları arasından 15 Temmuz’dan sonra alınan,eğitilen ve şimdi mezun olan subaylar.”
Bakan Nurettin Canikli sözlerine şöyle devam etti:”Şimdi şuan,yine 9 ay sonra teğmen olarak nasbedilmek üzere iki bin beş yüz subay adayının mülakatı devam ediyor. Onlar da inşallah bu ay içerisinde tamamlanacak. 9 ay sonra onları da subay,teğmen olarak nasbedeceğiz.Bütün bunlar yeni kurulan Millli Savunma Bakanlığına bağlı Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde gerçekleştiriliyor.İnşallah önümüzdeki iki yıl içerisinde bu şekilde ortaya çıkan subay ve astsubay açığının tamamı kapatılmış olacak.”

100 BİN İŞKUR İŞ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak