Kara Yolları Genel Müdürlüğü Memur Alımı İlanı Ayrıntıları

Başvurular, 12 Aralık 2017 tarihinde başlayacak olup en geç 19 Aralık 2017 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

Kara Yolları Genel Müdürlüğü Memur Alımı İlanı Ayrıntıları
Kara Yolları Genel Müdürlüğü Memur Alımı İlanı Ayrıntıları Duran Can Ateş
Bu içerik 12273 kez okundu.

Karayolları genel müdürlüğü bugün tarihli yayınlamış olduğu ilanda memur personel alımı yapılacağını açıkladı. Bünyesinde oluşan memur açıklığını gidermek amacıyla farklı branşlardaki kadrolara toplamda 16 kişi alınacak.

Adayların başvuruda bulunabilmesi için aranan ilk şart 2016 yılındaki Kamu Personeli Seçme Sınavına girerek gereken puanı almış olmak. Adaylar KPSS puan sıralamasına göre alınacaklar. Ancak alım için bir takım özel şartların olduğu da biliniyor. Bunun içinde 09 ocak 2018 – 12 ocak 2018 tarihleri arasında yapılacak olan sözlü mülakata katılacaklar.

KARAYOLLARINA HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Alım sayısının toplamda 16 olduğunu söyledik ancak bu anlamda alınacak personelin branşı ve şehirlerde farklı olarak belirlenmiş. Aşağıda hangi branşa ve hangi şehirlere kaç personel alınacağı belirtilmiştir.

  • Ankara Merkez: 5 İnşaat Mühendisi, 2 Elektrik-Elektronik Mühendisi, 1 Jeodeji ve Fotogrametri Mühendisi
  • İzmir’de: 4 İnşaat Mühendisi ve Merkezinde 4 İnşaat mühendisi olmak üzere Ankara ve İzmir illerinde toplamda 16 memur personel alımı yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Başvuruda bulunabilmek için adaylardan beklenen şartların hepsini karşılamak gerekiyor. Buna göre şartlar aşağıda belirtilmiştir.

  • 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak,
  • 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları düzeyinde KPSSP3 puan türünden en az 70 veya üzeri puan almış olmak,
  • Ankara ili için son 5 yıl içerisinde yapılmış olan Yabancı Dil sınavından en az B düzeyinde puan almış olmak.

Başvurular, 12 Aralık 2017 tarihinde başlayacak olup en geç 19 Aralık 2017 tarihine kadar yapılması gerekiyor. Bunun içinde  www.kgm.gov.tr adresine girerek  “İlk Atama Başvuru Formu ”nu doldurmaları şart.

karayolları karayolları işçi alımı karayolları personel alımı karayolları hakkında karayolları işçi alıyor karayollarına eleman alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak