Sağlık Bakanlığına 36 Bin Personel Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 2018 yılı bütçe görüşmelerinde konuştu ve bakanlığı ile ilgili detaylara yer verdi. Haberin detayları aşağıda...

Sağlık Bakanlığına 36 Bin Personel Alımı Yapılacak!
Sağlık Bakanlığına 36 Bin Personel Alımı Yapılacak! Duran Can Ateş
Bu içerik 10714 kez okundu.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 2018 yılı bütçe görüşmelerinde konuştu ve bakanlığı ile ilgili detaylara yer verdi. Konuşmasını kürsüde gerçekleştiren bakan bugüne kadar yapılmış olan faaliyetler ve güncel durumun yanı sıra 2018 yılı konusunda değerlendirmeler yaptı. Konuşması içerisinde ise Sağlık personeli alımı konusunda müjdeli haberi de verdi. Buna göre 2018 yılı içerisinde toplamda 36 bin sağlık personeli alımı yapılacağını açıkladı.

SAĞLIK BAKANINDAN 36 BİN PERSONEL MÜJDESİ!

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan meclis kürsüsünde yapmış olduğu konuşmasında KPSS sonuçlarına göre 2018 yılı içerisinde çok sayıda personel alımı yapılacağını söyledi. 2017 yılında kamuya 12.380 personel alımı gerçekleştirdiklerini ve bunlarında 11.233 kişisinin atamasının yapıldığını belirtti. Geriye kalan kamuya alınmayan kişiler için ise henüz takibatlarına devam ettiğini ve sonucuna göre alım yapılacağını söyledi.

 Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 2018 yılı içerisinde kamuya 9 bin doktor atamasının yapılacağını söyledi. Bunun yanı sıra ise 27 Bin hemşire ve eve alımı gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanı Demircan yaptığı konuşmada önemli bir konunun da altını çizdi. OECD ülkelerine baktığımız da içinde en düşük sayıda hekim ve hemşire personele sahip olan ülke konumundayız dedi.

Demircan Meclis genel kurulundaki konuşmasında alınacak olan personellerin statüsü ile ilgili de bilgi verdi. Yapılacak olan son düzenleme sonrasında artık kamuya da taşeron işçi almayacaklarını ve buna göre yeni bir düzenleme yapılacağını söyledi. Ancak bu durumda yeni kadroların açılması ve ihtiyaca göre alım yapılacağını belirtti. 

sağlık bakanlığı sağlık bakanı ahmet demircan sağlık bakanlığı memur alımı personel alımı eleman alımı sağlık bakanlığı personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak