Tarım Bakanlığına 3500 Kişi Alınıyor

ıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba ise 2018 yılında da bu alımların devam edeceğini ve yine toplam 3,500 personel alımı gerçekleştirileceğini açıkladı.

Tarım Bakanlığına 3500 Kişi Alınıyor
Tarım Bakanlığına 3500 Kişi Alınıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 8664 kez okundu.

Tarım Bakanlığı 2017 yılı içerisinde toplamda 3.500 kişi personel alımı gerçekleştirdi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba ise 2018 yılında da bu alımların devam edeceğini ve yine toplam 3,500 personel alımı gerçekleştirileceğini açıkladı.

Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba yapmış olduğu açıklamalarda 2018 yılı personel alımı konusunda açıklamalarda bulundu. Buna göre aynı alım miktarı kadar personel açıklarının olduğunu ve kapatmak için aynı rakamda yeni personeller alacaklarını açıkladı.

Tarım Bakanı açıklamasını 2018 yılı bütçe görüşmelerinin gerçekleştirilmiş olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptı. İlanı açıkladığı esnada Tarım Bakanlığının bütçesi görüşülüyordu. Görüşmeler sırasında kendisine yöneltilen 2018 yılı personel alımlarının ne kadar olacağı sorusuna ise3,500 şeklinde yanıt verdi.

Tarım Bakanı bu sektörde Ziraat Mühendisleri ve Veterinerlerin olmadan başarının yakalanıp sürdürülmesinin mümkün olmadığını söyledi. Eğer ki tarımda başarı isteniyorsa bütçenin de ona göre değerlendirilmesi gerektiğini ve bakanlığında personel alımlarına devam edeceğini ifade etti.

Tarım Bakanlığı 2017 yılı içerisinde bakanlığa ve yan kuruluşlarına toplamda 3.500 ziraat mühendisi istihdamı gerçekleştirdiklerini söyledi.  Yeni dönemde de yine aynı oranda Ziraat Mühendisleri ve veteriner hekim alabileceklerini belirtti.

Tarım Bakanının istekleri kabul edilirse bakanlığın ilanları da yeniden yayınlanmaya başlanacak ve bizlerde kamumemuru.com olarak sizlere bilgiler aktarmaya devam edeceğiz.

Tarım Bakanlığı 56 Memur Alım İlanı için Buraya Tıklayın.

tarım bakanlığı memur alımları personel alımları tarım bakanlığına alımlar işçi alımları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak