Adalet Bakanlığı 15 Bin 500 Memur Alacak!

Adalet Bakanlığına yapılacak personel alımları öncesinde Maliye bakanlığı ile görüşme yapıldıktan sonra ilanla ilgili alımlar kamu oyuna duyuruluyor.

Adalet Bakanlığı 15 Bin 500 Memur Alacak!
Adalet Bakanlığı 15 Bin 500 Memur Alacak! Duran Can Ateş
Bu içerik 15372 kez okundu.

Açıktan alım yapan kurumlara baktığımızda Adalet Bakanlığı en çok personel alımı gerçekleştiren kurum olarak biliniyor. Adalet Bakanlığına yapılacak personel alımları öncesinde Maliye bakanlığı ile görüşme yapıldıktan sonra ilanla ilgili alımlar kamu oyuna duyuruluyor. Bu anlamda 2018 yılı içerisinde Adalet Bakanlığı da toplamda 15 bin 500 memur alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan bütçe görüşmeleri esnasında Bakanlıklar bütçelerini ve alınacak olan personel sayıları hakkında geniş bilgiler verdi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise 2018 yılında toplamda 15.500 personel alınacağını duyurdu. Peki, açıklanan bu rakama göre hangi kadrolarda alım yapılacak  

KADROLAR BELLİ OLDU MU?

Aşağıda alım yapılacak olan kadrolar ve sayısı hakkında geniş listemeler yapılmış durumda. Buna göre alımlara başvurularda kişi sayısına göre yoğunlukta olacak.

  • 5 bin 500 kişilik hâkim ve savcı
  • 10 bin zabıt kâtibi, infaz koruma memuru (İKM) gardiyan, mübaşir, teknisyen, şoför, memur vb. gibi pozisyonlar

Yukarıda belirlenmiş olan kadrolarla ilgili alım ilanları yapıldıkça sitemiz kamumemuru.com üzerinden sizlerle paylaşılmaya devam edilecek.

Aşağıda yorumlar bölümünde sizde sitemiz ve adalet bakanlığı memur alımları hakkındaki düşüncelerinizi ifade edip bizimle paylaşabilirsiniz. 

100 BİN İŞKUR İŞ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı 15 Bin 500 Memur Alacak Adalet bakanlığı adalet bakanı memur alımı personel alımları alım ilanları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak