Polis Akademisi 2017/3 PAEM Sınav Takvimi Belli Oldu.

Polis Akademisi 2017/3 PAEM Sınav Takvimi Belli Oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü ve EGM Polis Akademisi tarafından yayımlanan Emniyet Teşkilat mensubu olan polis memuru, başpolis memuru ve kıdemli başpolis amirlik eğitimi sınav takvimi belli oldu.

Polis Akademisi 2017/3 PAEM Sınav Takvimi Belli Oldu.
Polis Akademisi 2017/3 PAEM Sınav Takvimi Belli Oldu. Rahman Elma
Bu içerik 4796 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfasından 2017 yılı 3. dönem emniyet teşkilat mensubu amirlik ve sınav takvimi yayımlandı. Sınav girecek adayların yazılı sınav ve internet kayıt işlemleri 3 Nisan ile 6 nisan 2017 tarihleri arasında başlayacaktır.

Yazılı sınav konuları ve oranları şu şekildedir:

- Polis Meslek Mevzuatı (%30),

- Ceza Muhakemesi Hukuku (%10),

- Ceza Hukuku (%10),

- Anayasa Hukuku (%10),

- İdare Hukuku (%10),

- Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (%10),

- İnsan Hakları (%10)

- Genel Kültür (%10)

 Sınav süresi 120 dakika olacaktır.

1. GENEL BİLGİ

2. YENİ ÜYELİK / GİRİŞ İŞLEMLERİ

3. BAŞVURU İŞLEMLERİ

3.1 Kimlik Bilgileri

3.2 İletişim Bilgileri

 3.3 Başvuru Süreci

4. ŞİFREMİ UNUTTUM

1. GENEL BİLGİ

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Emniyet Mensubu Öğrenci Adayı Yazılı Sınavı’na başvuracak adaylar https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresi üzerinden sınav başvurularını gerçekleştireceklerdir. Sınav başvuru sürecinde adayların izlemesi gereken bilgiler bu kılavuzda açıklanmıştır. Sınav başvurusu yapacak tüm adayların, bu kılavuzda yer alan adımları izleyerek sisteme üye olmaları ve kılavuzda yer alan başvuru adımlarını tamamlamaları gerekmektedir. Kayıt işlemlerine başlamadan önce kılavuzu okumanız, başvuru sürecindeki adımları gerçekleştirirken size kolaylık sağlayacaktır.

2. YENİ ÜYELİK / GİRİŞ İŞLEMLERİ

Aday işlemleri https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresinden gerçekleştirilmektedir

. Daha önceden sisteme üyeliği olmayan adayların, öncelikle “Kayıt Ol” butonuna basarak üye olmaları gerekmektedir.

Daha önceden sisteme üyeliği olan adaylar, sisteme üye oldukları e-posta adresi ve kişisel şifreleri ile sisteme giriş yapabilirler.

Daha önceden üyeliği olup, şifresini 3 3 hatırlamayan adaylar, “Şifremi Unuttum” bölümündeki adımları takip ederek yeni şifre talebinde bulunabilir.

Kayıt olma işlemi 2 aşamadan oluşmaktadır.

Birinci aşamada kayıt isteği bulunma, ikinci aşama ise kişisel bilgilerin girilerek üyeliğin gerçekleştiği bölümdür.

Not:

Sistem üzerinden yapılacak bilgilendirmelerde, sisteme kayıt olduğunuz e-posta adresiniz kullanılacağından dolayı, kayıt için kullandığınız e-posta adresinizin kendinize ait ve sürekli kullandığınız bir hesap olmasını özen gösteriniz. Kayıt Ol butonuna bastığınızda açılan pencereden öncelikle uyruk seçimi yapmanızı isteyecektir.

T.C. Kimlik numarası olan adaylar, (Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve T.C. Kimlik Numarası bulunmayan KKTC uyruklu, yabancı uyruklu ve uyruğu olmayıp Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Merkezî Nüfus İdaresi Sistemi’nden “9” ile başlayan, 11 rakamdan oluşan Yabancı Uyruklu (Y.U.) Numarasına sahip olanlar) açılan pencereden “TÜRKİYE (T.C. Kimlik Numarası Olanlar)“ seçimi yapıp, T.C. Kimlik Numarasını ve eposta adresini yazarak “Kayıt İsteğinde Bulun” butonu basarak kayıt isteğinde bulunuyorsunuz

. Bu işlem sonrası belirttiğiniz e-posta adresinize bir aktivasyon linki gönderilecektir

. Bu işlem, sisteme girdiğiniz e-posta adresinin ve bu e-posta adresine erişim yapabildiğinizin doğruluğunu sağlamak için yapılmaktadır.

İşlem sonrası, e-posta hesabınıza yandaki resimde görüldüğü gibi aktivasyon kodu içeren bir mail gelecektir. Mailde yer alan linki tıklayarak üyelik sayfasına gidiniz.

Aktivasyon linkini tıkladığınızda kişisel bilgilerinizi gireceğiniz panele ulaşırsınız. Panelde yer alan kişisel bilgilerinizi giriniz ve Kayıt Ol butonuna basarak bilgilerinizi onaylayınız

. 4 Bu aşamada sistem, girdiğiniz bilgileri MERNİS sistemi üzerinden kontrol etmektedir.

Girilen bilgiler ile MERNİS sisteminden gelen veriler arasında uyuşmazlık durumunda sistem uyarı mesajı vermekte ve işlemi onaylamamaktadır. Sistem üzerinden hata mesajı almanız durumundan girdiğiniz bilgileri kontrol ederek işlemi tekrarlayınız.

Sisteme girdiğiniz bilgilerin doğruluğu onaylandığında, üyelik işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bu aşamadan sonra, üyelik esnasında belirlediğiniz şifreniz ile sisteme giriş yapmanız ve başvuru adımlarını tamamlamanız gerekmektedir.

3. BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvuru sayfasına giriş yaptığınızda Kimlik Bilgileri, İletişim Bilgileri linkleri listelenmektedir.

Başvuru yapabilmeniz için öncelikle Kimlik Bilgileri linkinden fotoğraf yüklemesi yapmanız, İletişim Bilgileri linkinden iletişim adresinizi girmeniz ve Eğitim Bilgileri linkinden bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Bu adımları tamamladıktan sonra sınav başvuru adımlarına geçebilirsiniz.

3.1 Kimlik Bilgileri Kimlik Bilgileri bölümü, nüfus bilgilerinizin gösterildiği ve aday fotoğrafınızın yüklendiği bölümdür. T.C. Kimlik Numarasına sahip adayların bilgileri, nüfus idaresinden çekildiği için bu bölümde güncelleme yapamamaktadır.

Soyadı değişikliği gibi, nüfus bilgilerinde değişiklik olan adaylar “Bilgilerimi Mernisten Güncelle” butonuna basarak bilgilerini güncelleyebilirler.

Başvuru fotoğrafınızı sisteme yüklemek için Fotoğraf Seçiniz butonuna basınız. 5 5 Açılan paneldeki Fotoğraf Seçiniz butonuna basarak bilgisayarınızdan yüzünüzün tam görüneceği vesikalık fotoğrafınızı seçiniz.

Ekranın orta tarafında yer alan beyaz diktörtgen alan, fotoğrafınızın kesilerek kayıt edileceği alanı göstermektedir. Fare yardımı ile resmizini sağa, sola kaydırıp, resmin altında yer alan yakınlaştırma çubuğu ile resminizi büyültüp küçültebilirsiniz.

Yüzünüzün tam olarak görülebilecek şekilde resmi ayarladıktan sonra Resmi Kırp Yükle butonuna basarak seçiniz. Seçilen fotoğraf alanında yüzünüz net olarak belirgin değilse, sistem yüklediğiniz fotoğrafı kabul etmeyecektir ve aşağıdaki gibi bir uyarı verecektir.

Bu durumda fotoğrafınızdaki seçilen alanı yeniden ayarlayınız veya yeni bir fotoğraf seçimi yaparak işlemi tekrarlayınız.

Fotoğrafınız başarı şekilde yüklendiğinde aşağıdaki mesaj görünecektir.

Not :

Başvuru esnasında, son 6 (altı) ay içerisinde çekilmiş bir vesikalık fotoğrafın sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Söz konusu fotoğrafın, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde cepheden ve yüzü açık olarak çekilmiş olması gerekmektedir.

Sınav günü tanınmada önemli rol oynayacak, fotoğraftaki saç, bıyık, makyaj gibi görünüm özelliklerinde bir değişiklik bulunmamalıdır.

Sınav günü sınav görevlilerinin, adayın fotoğrafından kimliğini belirlemede güçlük çektiği takdirde adayı sınava almayabileceği veya sınavının geçersiz sayılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

6 3.2 İletişim Bilgileri İletişim bilgileri giriş paneli e-posta Bilgi Güncelleme, Telefon Bilgileri Güncelleme ve Adres Bilgileri Güncelleme olarak 3 bölümden oluşmaktadır.

Güncellemek istediğiniz bölümün yanında yer alan mavi renkli butonları bastığınızda düzenleme paneli açılacaktır.

Açılan panel üzerinden bilgilerinizi girerek panelin altında yer alan Kaydet butonlarına basarak bilgilerinizi sisteme girebilirsiniz.

3.3 Başvuru Süreci Aday İşlemleri sayfası üzerindeki, Sınavlar linkine basıldığında başvuru süreci aktif ve daha önceden başvuru yaptığınız sınavların gösterildiği sayfa açılmaktadır.

Başvurusu Açık Sınavlar bölümünden Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Emniyet Mensubu Öğrenci Adayı Yazılı Sınavı’nı seçerek Başvuru Yap butonuna basınız.

Not :

Sınav başvurusu yapmadan önce öncelikle fotoğrafınızı ve iletişim bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekmektedir.

Başvuru işlemi için zorunlu olan bilgilerinizde eksiklik varsa sistem Başvuru Yap butonuna bastığınızda size uyaracaktır.

7 7 1. Adım (Sınav Seçimi) Başvuru sayfasının ilk adımında başvuru yaptığını sınav seçiminin yapılması istenmektedir.

Sınav seçimi yapıp, Sonraki butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçiniz.

2. Adım (Kimlik Bilgileri) Kişisel bilgilerinizin gösterildiği bölümdür.

Bilgilerinizde bir hata varsa Kimlik Bilgileri linkinden güncelleme yapabilirsiniz. Bilgilerinizde bir değişiklik yoksa bir sonraki aşamaya ilerleyiniz.

3. Adım (İletişim Bilgileri) İletişim bilgilerinizin gösterildiği bölümdür. Bilgilerinizi kontrol ederek bir sonraki adıma geçiniz. Bilgilerinizde düzenlemeyi İletişim Bilgileri linkinden yapabilirsiniz

. 4. Adım (Sınav Merkezi Tercihi) Sınava girmek istediğiniz merkez tercihinizi yapınız ve Başvuruyu Kontrol Et butonuna basarak Özet sayfasına ilerleyiniz

5. Özet Özet adımında başvuru aşamasında girdiğiniz tüm bilgiler özet şeklinde listelenmektedir. Tüm bilgilerinizi tekrar kontrol ediniz.

Not :

Başvuru süreci 5 adımdan oluşmaktadır.

Başvurunuzun geçerli olabilmesi için tüm adımların tamamlanması gerekmektedir.

8 Bilgileriniz doğru ise sayfanın altında yer alan BAŞVURUYU KAYDET butonuna basarak başvuru işleminizi onaylayınız.

Başvuru işleminiz tamamlandıktan sonra aşağıdaki gibi onay belgesi ekranda çıkacaktır

. 4. ŞİFREMİ UNUTTUM Sistemde kayıtlı olan şifrenizi unuttuğunuz da ‘’ Şifremi Unuttum ‘’ butonuna tıklayınız.

‘’Şifremi unuttum’’ butonu ile aşağıda ki sayfaya ulaşabilirsiniz.

Sistemimize kayıt esnasında kullanmış olduğunuz mail adresinizi yazarak ‘’Şifre Sıfırlama Maili Gönder’’ butonuna tıklayabilirsiniz.

Mail adresinize gelen şifre sıfırlama linkinde istenilen bilgileri doldurarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Sınav başvuru sürecinizde yaşanacak teknik sorunlar için mesai saatleri içerisinde aşağıdaki telefon numaralarından yardım alabilirsiniz.

Tel: 0 222 335 0580 / 2286 

polis akademisi emniyet müdürlüğü 2017 yılı 3. dönem sınav takvimi sınav takvimi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı