Ulaştırma Bakanlığı 29 Memur Alımı Yapıyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı AB uzman yardımcısı biriminde görevlendirilmek üzere 16 kişi ile birlikte kendi bünyesinde çalıştırılmak üzere 13 uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Haberin detayları aşağıda yer alıyor.

Ulaştırma Bakanlığı 29 Memur Alımı Yapıyor!
Ulaştırma Bakanlığı 29 Memur Alımı Yapıyor! admin
Bu içerik 14954 kez okundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı AB uzman yardımcısı biriminde görevlendirilmek üzere 16 kişi ile birlikte kendi bünyesinde çalıştırılmak üzere 13 uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek.  İlan Devlet Personel Daire Başkanlığı ilanı 27 Aralıkta yayınlandı. Alınacak olan uzman yardımcısı personeli ise aşağıdaki gibi değerlendirilmiştir.

Ulaştırma bakanlığına alınacak olan personellerin Ankara’da çalışması sağlanacak. İlana başvurular ise 27 Aralık 2017 – 08 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvurular Ulaştırma Bakanlığına şahsen ya da posta yoluyla yapılacak.

Ulaştırma Bakanlığı geçtiğimiz yıllarda da bakanlık bünyesinde çalıştırılmak üzere çok sayıda memur alımı yapmıştı. Buna göre bakanlığın her yıl alımları da devam ettiriliyor. 2018 yılının ilk alımları ise Ocak ayından itibaren yapılmaya başlanacak.

Ulaştırma Bakanlığına alınacak olan uzman yardımcısı 13 kişinin elektrik elektronik mühendisliği bölümü ya da Bilgisayar Mühendisliği ve hukuk lisans bölümü mezunu olması gerekiyor. Adaylar KPSS puanlarına göre alınacak ve yabancı dil sınavından ise C düzeyi olması tercih ediliyor.

Ulaştırma Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcılığı için alınacak 16 kişinin mütercim, tercüman, iktisat, işletme, uluslararası kamu yönetimi bölümlerinin 4 yıllık programlarından mezun olmaları gerekiyor.  KPSS puanının ise en az 80 puanın üzerinde olması gerekiyor. Bunun yanı sıra A derecede İngilizce bilmesi gerekiyor.

ulaştırma bakanlığı memur alımları personel alımı eleman alımı işçi alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TCDD İl Müdürlükleri 18 Personel Alımı Yapıyor
TCDD İl Müdürlükleri 18 Personel Alımı Yapıyor
Belediye KPSS Şartsız 100 Personel Alımı
Belediye KPSS Şartsız 100 Personel Alımı