2018 Yılı Memur Alımları Açıklandı!

2018 yılı için yeni alınacak olan personellerde kurumlar tarafından açıklanmaya başladı.

2018 Yılı Memur Alımları Açıklandı!
2018 Yılı Memur Alımları Açıklandı! Duran Can Ateş
Bu içerik 14006 kez okundu.

Türkiye’de hizmet veren pek çok kamu kurum ve kuruluşu var ve bu kurumlar bünyelerine sürekli olarak personel alımı gerçekleştiriyorlar. Alımlar personeller eksildikçe açıkların kapatılması amacıyla yapıldığından 2017 yılı içerisinde tüm alımlar gerçekleştirilerek 2018 yılı için yeni alınacak olan personellerde kurumlar tarafından açıklanmaya başladı. Yeni yıl geçtiğimiz sene olduğu gibi bir çok kişiye iş kapısı olacak buna göre haberimizin detaylarında alım yapılacak olan kurumlar hakkında size bilgi aktaracağız.

Kurumlar bünyelerine personel katarken bir takım şartları öne sürüyor. Bu şartlara baktığımızda ise genelde KPSS ve yaş sınırı bunun yanısıra eğitim durumu ve YDS gibi bir takım özel şartlar öngörülüyor. KPSS 2018 yılı için henüz yapılmadığından 2017 yılı değerlendirilmeye alınacak  

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER

Adaylarda aranan genel nitelikler yukarıda belirttiğimiz şekilde ancak bazı kurumlarda farklılık gösterilebiliyor. Örneğin KPSS aranmadan ya da sözlü mülakat gerçekleştirilmeden sözleşmeli personel alımı yapılabiliyor.

KPSS

KPSS bilindiği üzere bir işe girerken belirleyici bir faktör bu nedenlede adayların istenilen puanı değil bunun üzerinde bir puanı almaları gerekiyor. çünkü alım esnasında en yüksek puandan en aşağılara doğru tercih yapılıyor.  

Bazı Kurumlar KPSS şartı aramıyor!

Bazı kurumlar ise personel ilanı alımlarında KPSS şartı aramıyorlar. Bunun yerine daha farklı alanlara önem veriyorlar. Örneğin mesleki bilgisi ve tecrübesi ön planda tutuluyor. Ya da askeri personel alımlarında KPSS gerekmiyor. Hatta bazı üniversitelerinde KPSS şartı aramadıkları biliniyor.

memur alımları 2018 personel alımları 2018 memur alım ilanları 2018 kaç memur alınacak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak