TSK 43 Bin Personel Alımı Yapacak

Geçtiğimiz yıllarda yapılan 15 Temmuz darbesi sonucunda bilindiği üzere Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çok fazla sayıda personel ihraç edilmiş ve edilmeye de devam ediyordu.

TSK 43 Bin Personel Alımı Yapacak
TSK 43 Bin Personel Alımı Yapacak Duran Can Ateş
Bu içerik 14064 kez okundu.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan 15 Temmuz darbesi sonucunda bilindiği üzere Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çok fazla sayıda personel ihraç edilmiş ve edilmeye de devam ediyordu. Buna göre TSK’ da personel ihtiyacının çoğalması üzerine alımlara da hız verildi. Bugün kurumlar arasına bakıldığında en fazla personel alımının da Türk Silahlı Kuvvetlerine yapıldığını görebilirsiniz.

Açıklanan ilana göre toplamda 20,595 sözleşmeli er alımı gerçekleştirilecek. 13,213 uzman erbaş, 5,375 astsubay ve 3,755 subay alımı gerçekleştirilecek. Buna göre toplamda 2018 yılı içerisinde 42,238 personel alımı planlanıyor.

Görevden Almalar TSK’da Büyük Açığa Neden Oldu

15 Temmuz darbe girişiminden sonra OHAL ilan edilmiş ve KHK’larla Türk Silahlı Kuvvetlerinden 8,568 personel ihraç edilmişti. Bu personellerin geneline baktığımızda ise nitelikli ve de üst düzey rütbe sahipleriydi. Dolayısıyla burada meydana gelen açıklarında çok hızlı bir şekilde kapatılması gerekiyordu. Milli Savunma Bakanlığı bu zamana kadar TSK’ya yaklaşık olarak 15,850 personel almış ve alınan personellerinde 6 bin 162’si sözleşmeli erbaş 3 bin 698’i uzman erbaş, 4 bin 135’i astsubay ve 763’ü subaydan oluşuyor.

2018 Yılında Alımlar Devam Edecek

Yukarıda da belirtilmiş olduğu üzere TSK bünyesinde personel açığı oldukça fazla ve bu anlamda da 2018 yılı boyunca kademeli olarak alımlar devam edecek.  Darbe sonrasında kapatılmış olan Harp Akademileri yerine kurulan üniversitelerden mezun olan öğrencilerin alımları da devam ediyor.

TSK Türk Silahlı Kuvvetleri TSK personel alımı personel alımı eleman ilanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak