Gençlik ve Spor Bakanlığı 10 Bin 900 Memur Alacak!

Spor insan sağlığı için önemli olduğu kadar toplumlar noktasında da önemlidir. Bunun içinde her ülke özellikle toplumun yönlendirilmesi konusunda spor bakanlığına önem veriyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 10 Bin 900 Memur Alacak!
Gençlik ve Spor Bakanlığı 10 Bin 900 Memur Alacak! Duran Can Ateş
Bu içerik 5607 kez okundu.

Spor insan sağlığı için önemli olduğu kadar toplumlar noktasında da önemlidir. Bunun içinde her ülke özellikle toplumun yönlendirilmesi konusunda spor bakanlığına önem veriyor. Türkiye’de de önemli bakanlıklar arasında yer alan Gençlik ve Spor Bakanlığı son yıllarda oluşan personel açıklarının kapatılması noktasında önemli sayıda memur alımı gerçekleştiriyor. Maliye Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde olumlu bir gelişme kaydederek açıktan atama yöntemi ile binlerce istihdam sağlanmış durumda.  Gençlik ve Spor Bakanlığına 2018 yılı içerisinde 10.900 kişilik kadro ayrıldı.

Peki, bu alımlar gençlik ve spor bakanlığının hangi kurumları için verildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere toplamda 10,900 personel alımı yapılacak. Bu alımlar ise 2018 yılı içerisinde olacak. Ancak yalnız bakanlık içerisinde değil aynı zamanda kendisine bağlı olan farklı kurumlara da alımlar gerçekleştirilecek. Bu kurumlar arasında kredi ve yurtlar kurumu ve spor genel müdürlüğü de var

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

10 bin 900 personel alımının gerçekleştirileceği Gençlik ve spor bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) ve Spor Genel Müdürlüğüne alımların yapılması noktasında henüz bir açıklama gelmedi ancak toplamda alınacak personel sayısı belli olduğundan dolayı adayların da ilanları takip etmeleri gerekiyor. Kamumemuru.com olarak bizler ilanlar yayınlandıkça sizlerle paylaşmaya devam ediyor. 

100 BİN İŞKUR İŞ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

gençlik ve spor bakanlığı spor bakanlığı gençlik bakanlık personel alımı memur alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak