Hangi Üniversitelere 69 Memur Alımı Yapılıyor!

Devlet üniversiteleri bilindiği üzere Türkiye’nin her şehrinde bulunuyor. Bu anlamda da bu okullarda binlerce öğrenci eğitim görüyor.

Hangi Üniversitelere 69 Memur Alımı Yapılıyor!
Hangi Üniversitelere 69 Memur Alımı Yapılıyor! Duran Can Ateş
Bu içerik 7872 kez okundu.

Devlet üniversiteleri bilindiği üzere Türkiye’nin her şehrinde bulunuyor. Bu anlamda da bu okullarda binlerce öğrenci eğitim görüyor. Eğitim sağlanabilmesi için personel ihtiyacı var ve bu personellerden de boş olan pozisyonlar oldukça alımlar devam ediyor. Bu alımlar genelde akademik personel ve sözleşmeli olan alımlar için oluyor. Devlet Personel Başkanlığı ise alım yapılacak olan üniversiteleri açıklamaya devam ediyor. En son açıklanan ilanlarda ise üniversitelerin çeşitli bölümlerinde çalışması için alınacak 69 personel yer alıyor.

Üniversitelerdeki alımlara bakıldığında rektörlük tarafından yapılmış olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla ilanlardaki detaylarda yine rektörlük tarafından hazırlandıktan sonra Kamu oyuna duyuruluyor. Devlet Personel başkanlığı üzerinden yayınlanmış ilanlarda da hangi üniversitelere personellerin alınacağı aşağıdaki detaylarda yer alıyor.

HANGİ ÜNİVERSİTELER ALIM YAPIYOR

Aşağıda alım yapılacak olan üniversiteler ve sözleşmeli alınacak personellerin sayısı yer alıyor.

  • Ankara Üniversitesi 3 Sözleşmeli Personel Alacak
  • Sakarya Üniversitesi 2 Sözleşmeli Personel Alacak
  • On dokuz Mayıs Üniversitesi 47 Sözleşmeli Personel Alacak
  • Selçuk Üniversitesi 5 Sözleşmeli Personel Alacak
  • Adnan Menderes Üniversitesi 12 Sözleşmeli Personel Alacak

Yukarıda alım yapılacak olan üniversite ve personel sayısı belirtilmiş. Alımlara bakacak olursak büyük çoğunluğunun sağlık çalışanları olması planlanıyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Alım yapacak olan beş farklı üniversite var ve bunların tamamı da kendi bünyelerinde istihdam edecekler. Öncelikli olarak başvuru yapılabilmesi için hangi ilan tercih edilecekse onu bulmak ve aranan niteliklerin bulunmasını sağlamak. Daha sonrasında ise başvurular şahsen ya da posta ile gerçekleştirilebilecek.

https://goo.gl/zbV5J5

üniversite personeli personel alımları üniversitelere sözleşmeli alımlar sözleşmeli personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak