İçişleri Bakanlığı 18 Memur Alacak

2018 yılı içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarına memur personel alım süreci de başlatılmış oldu. Buna göre ocak ayı içerisinde pek çok kurumun personel ihtiyacını gidermek amacıyla alımlara başladığını görüyoruz.

İçişleri Bakanlığı 18 Memur Alacak
İçişleri Bakanlığı 18 Memur Alacak Duran Can Ateş
Bu içerik 5973 kez okundu.

2018 yılı içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarına memur personel alım süreci de başlatılmış oldu. Buna göre ocak ayı içerisinde pek çok kurumun personel ihtiyacını gidermek amacıyla alımlara başladığını görüyoruz. Bu anlamda ilan açıklayan kurumlardan bir tanesi de İçişleri Bakanlığı.

Yayınlanan ilana göre içişleri bakanlığı personel alımını gerçekleştirerek 18 kişilik kadro boşluğu olduğunu ve bunun içinde alım gerçekleştirileceğini söyledi. Personel alımları Devlet Personel Başkanlığınca yapılacak. İlan ilk olarak 19 Aralık 2017 tarihinde yayımlandı. Ancak başvurular bugün itibariyle (08.01.2018) başlamış bulunuyor.

Alım yapılacak olan bölümler ise İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı. Alım yapılacak şehir ise Ankara. Bu anlamda ilana başvuruda bulunacak olan kişilerin Ankara ilinde ikamet etmeleri gerekiyor. Başvuru 08 Ocak 2018- 12 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru ise internet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Başvuruda bulunacak adayların eğitim düzeyleri de önemli. Buna göre adayı lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara bağlı olan denkliği bulunan yurt içi ve yurtdışındaki üniversitelerden birini bitirmiş olmaları gerekiyor. Adayların 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuruda bulunacak adayların 2017 KPSS’den en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Başvuru şekli şöyle: Adaylar Bakanlık adresli internet sitesi üzerinde İş Talep Formu doldurularak e-Devlet şifresi ile 08 Ocak 2018 ile 12 Ocak 2018 tarihleri arasında erişip elektronik ortamda doldurarak gerçekleştirebilirler.

İçişleri Bakanlığına 18 Personel Alımı Yapılacak haberimizin ayrıntıları için tıklayınız...

 

İçişleri bakanlığı personel alımı memur alımları eleman alımları memurlar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak