2018 Yılı Memur Personel Alımları!

Kamu kurum ve kuruluşlarının kendi bünyeleri ve kendilerine bağlı kurumları için personel alımları 2018 yılı itibariyle de devam ediyor.

2018 Yılı Memur Personel Alımları!
2018 Yılı Memur Personel Alımları! Duran Can Ateş
Bu içerik 2820 kez okundu.

Kamu kurum ve kuruluşlarının kendi bünyeleri ve kendilerine bağlı kurumları için personel alımları 2018 yılı itibariyle de devam ediyor. Alımlara baktığımız da büyük bir çoğunluğunun FETÖ davasında görevden alınan ve açığa alınan personellerin yerine personel ihtiyacının da ortaya çıkmasına göre tercih edilmiş olmaları. 2017 yılına baktığımız da pek çok kurum memur personeli alımı gerçekleştirmişti. Bu yılda yeni alımların devam edeceği açıklanan ilanlarla görülebiliyor.

Kamu kurumlarına alınacak olan adaylardan genel anlamda aranan özelliklerin büyük bir bölümü aynı. Özellikle yaş, eğitim ve KPSS gibi şartlar ön plana çıkıyor.  

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER:

  • 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak
  • Sağlık açısından görevini Türkiye'nin her yerinde yapmasına engel durum olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturmasında ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç almak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak  

Genel nitelik olarak yukarıdakiler isteniyor. Ancak kurumların bazıları KPSS tercih ederken bazılarının da KPSS istemediklerini görebiliyoruz. Bu anlamda iki yönlü bir değerlendirme yapılabilir. Kamu da işçi pozisyonunda çalışacak olan geçici personellerden genelde KPSS şartı beklenmiyor.

Eğitim ise ön plana çıkıyor. Genelde kurumlar alacakları personelde en az ilkokul mezunu olmalarını şart koşuyor. Günümüzde eğitim sistemine bakacak olursak ilkokul mezunu olmayanların sayısının da çok az olduğunu görebiliyoruz. Buna göre eğitim düzeyiniz ne kadar yüksek olursa şansınız da o kadar artmış oluyor.

2018 Yılı Memur Personel Alımları! memur alımları personel alımı işçi alımı 2018 eleman alımları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak