2018 TSK Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman?

TSK eksik olan personellerin ihtiyacını karşılamak üzere çalışmalarını sürdürüyor. 2018 yılı içinde de toplamda 42,938 personel alımı gerçekleştirilecek.

2018 TSK Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman?
2018 TSK Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman? Duran Can Ateş
Bu içerik 5380 kez okundu.

TSK eksik olan personellerin ihtiyacını karşılamak üzere çalışmalarını sürdürüyor. 2018 yılı içinde de toplamda 42,938 personel alımı gerçekleştirilecek. Alınacak olan personellerin 3755’i subay, 5375’i astsubay, 13,213’ü uzman erbaş ve 20,595’i ise sözleşmeli erbaş ve erlerden oluşuyor. Merak edilen Subay alımlarının ne zaman olacağı konusu.

ASKERİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

FETÖ operasyonu sonrasında binlerce askeri ve rütbeli personel görevinden alınmıştı. TSK ise bu anlamda alımlarını sürdürme kararı aldı. 2018 yılında bu alımlar ise yoğun olarak devam edecek.

MSB personel ihtiyacının tamamlanması için 2018 yılı içinde 42,938 personel alımı gerçekleştirecek.  Söz konusu personel alımı ile ilgili olarak ise Kara olmak üzere Deniz ve Hava kuvvetleri kapsamında gerçekleştirilecek.   

Alınacak olan personelleri yukarıda rütbeleri şeklinde belirttik. Net olarak alınacak maaşları ve tazminatıyla birlikte görev yeri, görev sayısı şeklinde değişebilecek.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

2018 yılında subay olmak isteyen yada TSK bünyesinde kuvvet komutanlıklarında çalışmak isteyen vatandaşlar alımların ne zaman yapıldığını aramaya başladılar. Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeri personel alımları ilan olarak kamuoyuna duyurulacaktır. İlanlar yayımlandıkça başvurular, nitelikler ve tarihler hakkında bilgi verilecek olup İşin Olsa ekibi olarak bizlerde siz değerli okuyucularımızı konu hakkında bilgilendireceğiz. İlanlardan ilk haberdar olmak için lütfen mobil uygulamamızı ve sosyal medya hesabımızı takip ediniz.

TSK TSK alımları personel alımları alım ilanları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak