İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler 15 Kamu Personeli Alımı Başvurusu

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler 15 Kamu Personeli Alımı Başvurusu
İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler 15 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Duran Can Ateş
Bu içerik 6493 kez okundu.
 
İçişleri Bakanlığı personel alımı yapmak üzere ilan yayınladı. Yayınlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler 15 kamu personeli alımı yapacaktır. Alımı yapılan personeller stajyer kontrolör olarak görev yapacaktır. 
Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre 15 stajyer kontrolör alımı yapılacaktır. Alım esnasında adaylarda bazı şartlar aranacaktır. Adaylarda aranan şartlar yayınlanan ilanlar ile adaylara duyurulmuştur. İşte adaylarda aranan o başvuru şartları…
 
Başvuru Şartları
• Adayların en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olması gerekmektedir. 
• Adayların giriş (sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.
• Adayların ÖSYM tarafından 2018-2019 yıllarında yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP9” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olması gerekmektedir. 
 
Şartları sağlayan adaylar başvurularını 13 Nisan 2020 ile 17 Nisan 2020 tarihleri arasında yapacaktır. Adaylar başvurularını İçişleri Bakanlığı internet sitesinde yayınlanacak olan sınav başvuru linki üzerinde yer alan “2020 yılı Stajyer Kontrolör Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” www.turkiye.gov.trinternet adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile yapacaktır. 
Başvuru ve ilan detayları için tıklayınız :
https://www.icisleri.gov.tr/kurumlar/icisleri.gov.tr/brn/duyurular/2020-MAHIDSTAJKONTSINAV-ILANI.pdf
memur alımı personel alımı ilan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı