Tarım ve Orman Bakanlığı 2 Bin 153 Kamu Personeli Alımı Atama Takvimi

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…

Tarım ve Orman Bakanlığı 2 Bin 153 Kamu Personeli Alımı Atama Takvimi
Tarım ve Orman Bakanlığı 2 Bin 153 Kamu Personeli Alımı Atama Takvimi Duran Can Ateş
Bu içerik 9239 kez okundu.
 
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı yapmak üzere ilan yayınladı. Yayınlanan ilana göre 2 bin 153 kamu personeli alımı yapılacaktır. Buna göre atama takvimini Bakan Bekir Pakdemirli açıkladı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli telekonferans ile 4 genel müdür ile görüştü ve alımlara dair detayları belirledi. 
 
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli telekonferans yöntemi ile Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar genel müdürleriyle görüşerek atama takvimini belirledi. Görüşmeler sonucunda 2 bin 153 personel alımı atama takvimi belirlendi. 
 
Görüşme sonunda atama takvimi açıklandı. Bakan ÖSYM üzerinden 15 ile 22 Mayıs 2020 tarihleri arasında atama yapılacağını duyurdu. Buna göre farklı kadrolardan alım yapılacaktır. Alım yapılacak kadrolar yapılan açıklama ile duyurulmuştur. İşte alım yapılacak kadrolar…
 
Alım Yapılacak Kadrolar
• 790 veteriner hekim
• 699 ziraat mühendisi 
• 363 gıda mühendisi
• 101 su ürünleri mühendisi
• 11 veteriner sağlık teknikeri
• 189 ziraat teknikeri 
 
Yapılan açıklamaya göre alım esnasında adaylarda bazı şartlar aranacaktır. Adaylarda aranan şartlar alım yapılacak kadrolara bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu sebeple başvuru yapacak olan adayların başvuru şartlarını dikkatli incelemesi gerekmektedir.
memur alımları personel alımı memur

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı