Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 1000 Kamu Personeli Alımı Sınavı

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 1000 Kamu Personeli Alımı Sınavı
Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 1000 Kamu Personeli Alımı Sınavı Duran Can Ateş
Bu içerik 10809 kez okundu.
 
Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı yapmak üzere ilan yayınladı. Yayınlanan ilanlara göre toplamda 1000 kamu personeli alımı yapılacaktır. İşte alımlara dair tüm detaylar…
Gelir Uzman Yardımcısı Alımı 
• Adayların en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olması gerekmektedir. 
• Adayların 01.01.2020 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması (01.01.1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak) gerekmektedir. 
• Adayların görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak, ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak, süresi içinde başvuru yapmış olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartlarını gerekmektedir.
Adaylar başvuru sırasında öncelik sırasına göre en fazla 5 (beş)ili tercih edebileceklerdir. İl içinde atama yapılacak birden fazla yer belirlenmişse, adaylar belirlenen bu yerlerin tamamını, tercih ettikleri her il için ayrı ayrı olmak üzere öncelik sırasına göre başvurularında belirtmek zorundadırlar. Adaylar daha sonra bu tercihlerinden vazgeçemeyeceklerdir. Adayların, tercih ettikleri illerden hangi ilin yazılı sınavına gireceği, KPSS (A) puanı esas alınarak yapılan başarı sıralamasına göre tespit edilecektir.
Adaylar başvurularını 9 Kasım 2020 ile 20 Kasım 2020 tarihleri arasında yapacaktır. 
Başvurular GİB internet adresindeki Online Sınav Sistemine kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır.
memur alımı ilan personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı