Kamuya 7 Bin 489 Personel Alımı İnternet Başvuruları! Güncel Başvuru Ekranı

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…

Kamuya 7 Bin 489 Personel Alımı İnternet Başvuruları! Güncel Başvuru Ekranı
Kamuya 7 Bin 489 Personel Alımı İnternet Başvuruları! Güncel Başvuru Ekranı Duran Can Ateş
Bu içerik 19018 kez okundu.


Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…
Yayınlanan ilanlara göre kamu kurumları farklı kadrolardan alım yapacaktır. Alımlara dair tüm detaylar bu haberimizde. İşte alımlara dair tüm detaylar…

Milli Güvenlik Kurulu Personel Alımı
15 memur alımı yapılacaktır. Adayların üniversitelerin 4 yıllık siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri, iktisat ve işletme fakülteleri ile hukuk fakültelerinden mezun olması, 2019 ve 2020 yılı KPSS P8, P16, P21, P26, P28, P31, P36 ve P43 türlerinden en az 80 puana sahip olması gerekmektedir. Adaylar başvurularını 29 Ocak 2021 tarihine kadar yapacaklardır. Başvuru yapmak için adaylar Milli Güvenlik Kurulu MGK internet sitesi üzerinden çevrim içi olarak başvuru formu doldurabilirler. Başvurular ayrıca şahsen veya posta ile de yapılabilecektir.

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alımı
5000 uzman erbaş alımı yapılacaktır. 3 bin 770 Jandarma (Komando-Asayiş), 925 Lojistik Alt Branşlı (Mesleki Nitelikli), 265 Muhabere, 14 At Bakıcısı, 13 Bot Serdümeni, 10 Havacılık, 3 Kurbağa Adam (Dalış Amiri) kadrolarında alım yapılacaktır. Uzman erbaş alımlarında ilköğretim mezunları KPSS şartsız başvuru yapabilirken, lise, ön lisans ve lisans mezunları KPSS 50 puan ile başvuru yapacaktır. 

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı
Kadrolu 189 memur alımı yapılacaktır. . Harita Genel Müdürlüğüne 104, Kara Kuvvetleri Komutanlığına 5, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına 5, Hava Kuvvetleri Komutanlığına 4, Milli Savunma Üniversitesine 10 ve Milli Savunma Bakanlığına personel alımı yapılacaktır.Milli Savunma Bakanlığı 55 uzman personel alımları kapsamında Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı kadrolar için başvurular alınacaktır. Adaylar başvurularını Personel Temin Daire Başkanlığı PERTEM internet adresi üzerinden çevrim içi olarak 31 Ocak 2021 tarihine kadar yapabileceklerdir.  Milli Savunma Bakanlığı lise mezunu, ön lisans mezunu ve lisans mezunu personel alımları yapılacaktır.

İçişleri Bakanlığı Personel Alımı
1772 memur alımı yapılacaktır. Adaylarda 2020 KPSS’den lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 almış olmak şartları aranacaktır. Adaylar başvurularını 29 Ocak 2021 tarihine kadar yapabilecektir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Personel Alımı
300 memur alımı yapılacaktır. Adayların 2020 KPSS’den KPSS P47 ve P48 puan türlerinden en az 70 puan alması ve 4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile diğer fakültelerin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki üniversitelerden mezun olmak gerekmektedir. Adaylar başvurularını 29 Ocak 2021 tarihine kadar yapılabilecektir.

Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı
90 hizmetli alımı yapılacaktır. Adayların ortaöğretim mezunu olması ve KPSSP94 puan türünden en az 70 almış olması gerekmektedir. Başvurular 25 Ocak ile 29 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir. Başvurular İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat yapılacaktır. 

Ticaret Bakanlığı Personel Alımı
60 memur alımı yapılacaktır. GİH sınıfı 8’nci, 9’nci derece memur alımları gerçekleştirilecektir. Adayların en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olması, 2019 ve 2020 KPSS'den ilgili puan türlerinden en az 70 almış olması, YDS’den C seviyesinde puan şartlarını sağlaması gerekmektedir. Adaylar başvurularını 29 Ocak 2021 tarihine kadar yapacaklardır. Bakanlığın internet sitesi üzerinden sadece bir unvan için başvuru çevrim içi olarak yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı CTE Personel Alımı
40 memur alımı yapılacaktır. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ceza infaz kurumlarına sözlü sınav ile 9’uncu dereceli kadrolara, 35’i Erkek, 5’i Kadın üzere toplam 40 kadrolu öğretmen alımı yapılacaktır. Adaylar başvurularını 29 Ocak 2021 tarihine kadar yapacaklardır. Başvurular e-Devlet internet adresi üzerinden giriş yapılarak, e-Devlet üzerinde yapılabilecektir.

Kamu İhale Kurumu Personel Alımı
20 memur alımı yapılacaktır. Kamu İhale Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı ile 20 kamu personeli kamu ihale uzman yardımcısı alımı yapılacaktır. Adaylar başvurularını 29 Ocak 2021 tarihine kadar yapacaklardır. Adayların Kurumun internet sitesinde yer alan “Kamu İhale Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı” alanındaki “Sınav Başvuru Formu”nu doldurmaları gerekmektedir.

Adli Tıp Kurumu Personel Alımı
3 memur alımı yapılacaktır. Adli Tıp Kurumu Başkanlığına lisans mezunu 2 Kimyager (İstanbul) ile 1 Biyolog (İzmir) alımı yapılacaktır. Adaylar başvurularını 29 Ocak 2021 tarihine kadar yapacaklardır. Başvurular Adli Tıp Kurumunun resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

memur alımları kamu personel alımları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı