2.495 Koruma ve Güvenlik Personeli Alımı

Adalet Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı bünyesinde 2 bin 495 koruma ve güvenlik görevlisi alımı başvuruları alınıyor. İşte şartlar ve tüm sürece dair detaylar.

 2.495 Koruma ve Güvenlik Personeli Alımı
 2.495 Koruma ve Güvenlik Personeli Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 13519 kez okundu.

Adalet Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı için 2.495 Koruma ve Güvenlik Personeli alımı başvuruları alınıyor. Online başvurulara dair tüm detayları ve başvuru sürecini İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık. İşte 2 bin 495 kadroya sözleşmeli koruma ve güvenlik personeli ile güvenlik görevlisi alımı şartları ve tüm detaylar:

 

Adalet Bakanlığı 1043 koruma ve güvenlik personeli alımı

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne 984 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi alımı, Adalet Bakanlığı Ankara (15), Rize (16), Yozgat (28) olmak üzere toplamda 1043 kadroya başvurular devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı Bakanlığı 1452 güvenlik görevlisi alımı şartları

1452 sağlık işçisi alımı kapsamında Güvenlik Görevlisi (Silahsız) başvuru için adayların en az ortaöğretim (lise ve dengi) en çok lisans, ortaöğretim kurumlarının birinden veya önlisans programlarının birinden veya lisans bölümlerinin birinden mezun olmak, 5188 sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanun gereğince geçerliliği devam eden özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak şartları var. Ayrıca silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olanlar da başvuru yapabilirken, engelli veya eski hükümlü olmamak gerekiyor.

Sağlık Bakanlığında yaş itibarıyla “40 yaşını doldurmamış olmak” şartı bulunuyor. KPSS şartı bulunmuyor. İkamet şartı bulunmaktadır.

Adalet Bakanlığı Bin 43 Koruma ve Güvenlik personeli alımı şartları

Adalet Bakanlığında 30 yaşını bitirmemiş olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak, erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engelleri bulunmamak gerekiyor. KPSS’den en az 70 puan şartı var.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı başvuru tarihleri

Adalet Bakanlığı için başvurular 17 Mart’a kadar aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden yapılabilir. Sağlık Bakanlığı 1452 güvenlik görevlisi alımı ise 21 Mart’a kadar devam edecek. İşte başvuru ekranları ve başvuru kılavuzları.

  • Sağlık Bakanlığı başvuru kılavuzu:
memur alımı iş ilanı personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı