108 bin 670 personel alınıyor

Yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı çok sayıda kişi işsiz kalırken bazı vatandaşlar da hala iş bulamıyor. Bundna kaynaklı olarak çok sayıda vatandaş tarafından iş ilanları araştırılıyor. Bu noktada İŞKUR tarafından çok sayıda personel alımı yapılacağı belirtildi.

 108 bin 670 personel alınıyor
 108 bin 670 personel alınıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 6977 kez okundu.

üzerinden 108 bin 670 personel alımı yapılacağı belirtildi. 25 Nisan itibari ile dev personel alımı başvuruları başlarken ilanlara göre son başvuru tarihi değişiyor.

ORTALAMA 5 BİN TL MAAŞ VERİLECEK

İŞKUR güncel personel alım ilanlarını resmi web sayfası üzerinden yayımlamaya devam ediyor. İŞKUR personel alım ilanları içerisinde başvuruda bulunacak olan adaylarda aranan şartlar da tek tek belirtiliyor. Ortalama 5 bin TL maaşla en az ilkokul ve lise mezunu, KPSS’li ve KPSS’siz personel alım detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Bu ilanlara başvuru yapacak olan adayların ilanlara göre belirlenen özel şartlara haiz olmaları gerektiği bildirildi. Bundan önce adayların genel şartlara mutlaka haiz olmaları gerektiği bildirildi. Bu şartlar ise şöyle paylaşıldı:

ARANAN ŞARTLAR

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

BAŞVURU DETAYLARI

İŞKUR çeşitli kurum ve kuruluşlar üzerinden personel alımı yaptığını açıkladı. Bazı ilanlar en az KPSS 50 – 60 puan şartı ararken, bazı kurumlar sadece istenilen bölümden mezun olma şartını yeterli buluyor. Çeşitli kamu ve özel kurumlara yapılan personel alımları devam ediyor. Başvuru yapacak olan adaylar aşağıdaki linke tıkladıklarında açılan sayfada ilanların detaylarını görebilir ve e-Devlet üzerinden giriş yaparak ilanlara başvuru yapabilirler.

İlanlar için TIKLAYIN. 

 
 
işkur ilan iş ilanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı