Lise Mezunu 483 Ambulans Şoförü Alımı

Sağlık Bakanlığı lise mezunu sözleşmeli kamu şoförü alımı yapılacak. 483 kadro var. Kamu personel alımı başvuru süreci, başvuru şartları ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Lise Mezunu 483 Ambulans Şoförü Alımı
Lise Mezunu 483 Ambulans Şoförü Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 7917 kez okundu.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde herhangi lise mezunlarının başvuru yapabileceği KAMU ŞOFÖRÜ ALIMI "Ambulans şoförü alımı" için başvurular alınacak. Hangi ehliyete sahip adaylar başvurabilir? Kılavuzda belirtilen tüm ehliyetlere sahip olmak mı gerekiyor? Sağlık Bakanlığı şoför alımlarının büyük çoğunluğu ambulans şoförü kadroları için olmakla birlikte diğer araç vb. görevler için de olacaktır. İşte lise mezunu kamu şoförü alımı başvuru süreci ve tüm detaylarının yer aldığı haberimiz.

Sağlık Bakanlığı personel alımı kontenjanları

663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında memur alımı kontenjanları belli oldu. Lise mezunu 1.605, önlisans mezunu 20.582 ve lisans mezunu 7.813 sağlık personeli alımı ile 657 DMK kapsamında lise mezunu 483, lisans mezunu 700 olmak üzere 1.183 sözleşmeli personel alımı kadrosu var. Toplamda Sağlık Bakanlığına 31 bin 183 personel alımları yapılıyor. Bu yazımızda özellikle ŞOFÖR ALIMLARINA kimlerin başvuru yapabileceğine tüm detayları ile değineceğiz.

Şoför alımları özel şartları

Şoför alımları için kılavuzda kadro dağılım listesinde 2001, 6506, 6510, 6514 ile 7302 nitelik kodları ile şartlar açıklandı. Şoför unvanına başvuracak adayların B, C veya D sınıfı sürücü belgelerinden (6506, 6510, 6514 nitelik kodlarından) herhangi birine sahip olmaları yeterlidir. Tüm nitelik kodlarına dair detaylar şoför alımları özel hususları şu şekildedir:

2001 nitelik kodu ile Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak,

6510 nitelik kodu ile C Sınıfı Sürücü Belgesi sahibi olmak,

6514 nitelik kodu ile D Sınıfı Sürücü Belgesi sahibi olmak,

7302 nitelik kodu ile 18.07.1997 tarihli ve 23053 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 75’inci maddesinde 2015 yılında yapılan değişikliklerle sürücü belgelerinde yeni bir sistem öngörülmüş ve 2016 yılı itibarıyla yeni sisteme geçilmiştir.

Mezkur Yönetmeliğin geçici 10’uncu maddesinde bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce alınmış ve sahibine römork takarak araç kullanma yetkisi veren sürücü belgeleri veya sürücü sertifikalarının yeni sınıf sürücü belgeleri ile değiştirilmesi sırasında yeni sınıfına ilave olarak “E” ibaresinin ekleneceği belirtildiğinden, B sınıfı sürücü belgesi istenilen kadroları BE sınıfı sürücü belgesine sahip olanların, C sınıfı sürücü belgesi istenilen kadroları CE sınıfı sürücü belgesine sahip olanların, D sınıfı sürücü belgesi istenilen kadroları DE sınıfı sürücü belgesine sahip olanların, D1 sınıfı sürücü belgesi istenilen kadroları D1E sınıfı sürücü belgesine sahip olanların da tercih edebilmeleri mümkündür.

Yine aynı Yönetmelik hükümleri doğrultusunda eski sürücü belgelerinin 31 Aralık 2024 tarihine kadar yeni sürücü belgeleri ile değiştirebilmesi öngörüldüğünden eski sürücü belgelerinin geçerliliği de devam etmektedir.

Ambulans şoförü alımı sürücü belgesi tüm detayları

İstenilen yeni sürücü belgesi: B sınıfı sürücü belgesi. Eski sürücü belgesi ile tercihte bulunabilecekler: B, C, D, E sınıfı sürücü belgelerinden herhangi birine sahip olanlar. Yeni sürücü belgesi ile tercihte bulunabilecekler: B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE sınıfı sürücü belgelerinden herhangi birine sahip olanlar.

İstenilen yeni sürücü belgesi: C sınıfı sürücü belgesi. Eski sürücü belgesi ile tercihte bulunabilecekler: C, D, E sınıfı sürücü belgelerinden herhangi birine sahip olanlar. Yeni sürücü belgesi ile tercihte bulunabilecekler: C, CE sınıfı sürücü belgelerinden herhangi birine sahip olanlar

İstenilen yeni sürücü belgesi: D sınıfı sürücü belgesi. Eski sürücü belgesi ile tercihte bulunabilecekler: E sınıfı sürücü belgesine sahip olanlar. Yeni sürücü belgesi ile tercihte bulunabilecekler: D, DE sınıfı sürücü belgelerinden herhangi birine sahip olanlar başvurabilecektir. İşte kontenjan ve ilanın yer aldığı yazı ve haberimiz:

https://www.kamumemuru.com/haber/4577/saglik-bakanligi-personel-alimi-basladi.html

sağlık bakanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı