Devlet Kurumlarına 143 Sözleşmeli Memur Alınıyor (KPSS'li/KPSS'siz)

Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu veya kendilerine ait resmi internet siteleri üzerinden yayımladıkları ilanlar ile memur alımlarına devam ediyorlar.

Devlet Kurumlarına 143 Sözleşmeli Memur Alınıyor (KPSS'li/KPSS'siz)
Devlet Kurumlarına 143 Sözleşmeli Memur Alınıyor (KPSS'li/KPSS'siz) Duran Can Ateş
Bu içerik 7828 kez okundu.

Devlet Kurumlarına 143 Sözleşmeli Memur Alınıyor (KPSS'li/KPSS'siz)
KPSS' li ve KPSS' siz alımlar yapan kamu kurumları her geçen gün ilanlar yayımlamakta. İşsizler için bir umut olan iş ilanları hemen hergün çeşiftli kurumlarca yayımlanmakta siz değerli okurlarımız için bu yazıları mümkün olduğunca sizlere ulaştırmaktayız. Kamu kurum ve kuruluşları, Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu veya kendilerine ait resmi internet siteleri üzerinden yayımladıkları ilanlar ile memur alımlarına devam ediyorlar. Alım yapılacak olan kadrolara farklı pozisyonlarda personel alımlı gerçekleşecek,  ilanlara ise çeşitli eğitim seviyelerinden mezun olmuş adaylar başvuruda bulunabiliyor. 

SÖZLEŞMELİ MEMUR ALIMLARI DEVAM EDİYOR

Devlete bağlı kurumlar yayımladıkları memur personel alımlarını Kamu Personeli Seçme Sınavı puan esasına göre yada alım yapılacak unvanın gerektirdiği diğer koşullara göre yapıyorlar. 

KPSS puan esasına göre yada KPSS şartsız personel alımı yapacağını açıklayan kurumların listesi şu şekilde,

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Türk Standartları Enstitüsü, Devlet Su İşleri, Maliye Bakanlığı, Serhat Kalkınma Ajansı, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi


Devlete Memur Alımlarında Aranan Genel Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya tecilli olmak). Başka bir kurumda sözleşmeli memur olarak çalışıyor olmamak ve güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

BAŞVURU SÜRECİ

Devlet Personel Başkanlığı, İşkur veya kendi web sitesi üzerinden alım yapacağını açıklayan kurumların yayımladıkları ilanlara başvuru süreci devam ediyor. 

Söz konusu ilanlara başvurular ise kurumun açıkladığı şekilde şahsen veya elektronik ortamda yapılıyor. 

KPSS Devlet Personel Başkanlığı TÜİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak