KYK, 10 bin 900 personel mi alacak?

Aralık 2017’de personel alımlarına bazı sayılar vermişti. Bu açıklamanın ardından adaylar 2016 KPSS puanları geçerliliğini yitirmeden personel alımlarını beklemektedir.

 KYK, 10 bin 900 personel mi alacak?
 KYK, 10 bin 900 personel mi alacak? Duran Can Ateş
Bu içerik 2840 kez okundu.


KYK, 10 bin 900 personel mi alacak?
KYK personel alımları için Başbakan Binali Yıldırım, Açıklamalarda bulundu,  Aralık 2017’de personel alımlarına bazı sayılar vermişti. Bu açıklamanın ardından adaylar 2016 KPSS puanları geçerliliğini yitirmeden personel alımlarını beklemektedir. Bu haberimizde KYK alımlarını değerlendireceğiz.

Başbakan YILDIRIM Ne Demişti?

Başbakan Binali Yıldırım : "Sağlık Bakanlığımıza 36 bin sağlık personeli alacağız. MEB’e 20 bin öğretmen ataması gerçekleştireceğiz. Adalet Bakanlığında da çeşitli hizmetlerde çalıştırmak üzere zabıt katibi, infaz koruma memuru gibi 15 bin personeli istihdam edeceğiz. Ayrıca köylerimizin eksik imam ihtiyacını karşılamak üzere Diyanet İşleri Başkanlığına 9500 kadro vereceğiz. Müezzin, imam, Kur’an öğreticisi olarak burada çalışacaklar. Gençlik ve Spor Bakanlığı her geçen yıl, her geçen ay yurt sayısını artırıyor.

Kredi Yurtlar Kurumunun da ihtiyacı olan 10 bin 900 personelin 2018’de işe başlaması için gerekli çalışmayı başlatmış durumdayız. Üniversitelerimizde 4 bin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2 bin ve üniversite hastanelerinde 7 bin yeni personel alınacak. Böylece bütün kurumlarımızda 110 bin yeni memur alımı gerçekleştirilecek. Böylece Bakanlıklarda, devlet dairelerinde personel eksikliğinden dolayı işlerin aksaması diye bir sorun yaşanmayacak. Hayırlı uğurlu olsun." Ekibimiz Olarak Alımı yapılacak personellere Başarılar.

Başbakan Binali Yıldırım KYK KPSS Sağlık Bakanlığı MEB

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak