2018/1 Sağlık Bakanlığı 9 Bin Memur Alımı

Sağlık bakanlığı alım yapacağını duyurdu,bakanlık resmi internet sitesinde alımlar yapacağını bu alımlar için yayınladığı tabloda alım yapılacak kadro dağılımını duyurdu.

2018/1 Sağlık Bakanlığı 9 Bin Memur Alımı
2018/1 Sağlık Bakanlığı 9 Bin Memur Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 7883 kez okundu.

2018/1 Sağlık Bakanlığı 9 Bin Memur Alımı

 

Sağlık bakanlığı alım yapacağını duyurdu, Maliye Bakanlığının onay vermesinin ardından sağlık bakanlığı resmi internet sitesinde alımlar yapacağını bu alımlar için yayınladığı tabloda alım yapılacak kadro dağılımını duyurdu. Detaylar Haberimizde mevuttur.

 

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Sağlık bakanlığı alım yapacağını duyurdu, alım yapacak olan kurumlar personel açılarını gidermek için çabalamakta, Sağlık Bakanlığı 29 Mart 2018 gece saatlerinde resmi internet adresinde paylaştığı tablo ile öğrenim durumu ve ayrılan kadrolar içerikleri belli oldu. İşte 2018/1 Sağlık Bakanlığı 9 Bin personel alım kadro dağılımı. Tablo eklenmiştir.


 

 

ALIM YAPILACAK OLAN KADROLAR NELER?

Biyolog, Çocuk Gelişimci, Dil ve Konuşma Trepisti, Diyetisyen, Ebe, Fizyotrepist, Hemşire, İş ve Uğraşı Terapisti, Odyolog, Perfüzyonist, Psikolog, Sağlık Fizikçisi, Sosyal Çalışmacı, Sağlık Teknisyeni (Bölümlerin çoğu) ve Sağlık Teknikeri (Bölümlerin çoğu) olarak alımlar yapılacaktır. Tabloya göre Sağlık Bakanlığı lisans mezun 6845 kişi, önlisans mezun 829 kişi ve lise mezun 1326 kişi personel alımı yapılacak.

 

Alım ilanı yayınlanması beklenmektedir. Alım ilanı yayınlandığı üzere sitemiz üzerinden duyuru yapılacaktır. Başvuruda Bulunacak Adaylara Başarılar Dileriz.

Sağlık bakanlığı Maliye Bakanlığının

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak