4 Devlet Kurumu 579 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

4 devlet kurumu bünyesine toplamda 579 kişilik kadro ile alım yapacaklar. Buna göre adaylar için başvuru süreci başlıyor. Peki kimler başvuru yapabilir? Başvurulara ilişkin detaylar yazımızda mevcuttur.

4 Devlet Kurumu 579 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?
4 Devlet Kurumu 579 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor! Kimler Başvuru Yapabilir? Duran Can Ateş
Bu içerik 5936 kez okundu.

4 Devlet Kurumu 579 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacağı geçtiğimiz haftalarda yaptığımız ilan haberleri ile  belirtilmişti. Yayımlanan ilanlara göre 4 devlet kurumu bünyesine toplamda 579 kişilik kadro ile alım yapacaklar. Buna göre adaylar için başvuru süreci başlıyor. Peki kimler başvuru yapabilir? Başvurulara ilişkin detaylar yazımızda mevcuttur.

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR

 

Kamu kurum ve kuruluşları bünyelerindeki memur personel açıklarını gidermek ve istihdam sağlamak  amaçlı farklı pozisyon ve niteliklerde memur personel alımı yapmaya devam etmektedir. Buna göre İlgili duyurular Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmakta ve başvuru şartlarını açıklamaktadır. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları dahilinde başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuru yapacak olan adaylara şimdiden başarılar dileriz.

4 Devlet kurumu  memur personel eksikliğini gidermek amaçlı memur personel alımı ilanları yayımladılar. Buna göre, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, TEİAŞ, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyelerine farklı pozisyon ve niteliklerde toplamda 579 memur alımı yapacaklar. Bu 4 Devlet kurumu için başvuru süresi başlıyor. Adaylar başvurularına 09 Nisan 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre haberimizin devamında alım detaylarına ulaşabilirsiniz.

TEİAŞ Kamu Personeli Alımı:

Kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacağı duyuruldu buna göre, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü ( TEİAŞ ) bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı 3 kişilik boş kadro ile Avukat alımı yapacağını belirtti. Buna göre Merkez Teşkilatına 2 ve Taşra teşkilatına 1 Avukat alacak. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları dahilinde başvurularını 09 Nisan 2018 tarihi ile 18 Nisan 2018 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı:

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine farklı pozisyonlarda toplamda 240 kişilik boş pozisyon ile memur personel alımı yapacağını Nisan ayının başında belirtmişti. Buna göre adaylar Başvurularına 09 Nisan 2018 tarihinde başlayacak ve adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmak niteliği aranacaktır. Buna göre Sahil Güvenlik Komutanlığı Lise mezunu 176 Kişi ve önlisans mezunu 64 kişi alacaktır. Buna göre alım kadroları, Büro Personeli, Teknisyen, Destek personeli ve Tekniker pozisyonlarıdır. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları dahilinde en geç 30 Nisan 2018 tarihine kadar başvuru yapmaları şarttır.Göç İdaresi Genel Müdürlüğü:

Kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacağı duyuruldu buna göre, Devlet personel başkanlığı tarafından 04 Nisan 2018 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı pozisyonlarda toplamda 335 kişilik boşluk ile alım yapacağını belirtti. Buna göre Merkez teşkilatına 79 Büro Personeli ve 1 Kameraman alacak. Taşra Teşkilatına ise, 16 Sosyal Çalışmacı ve 255 Büro Personeli alımı gerçekleştirecek. Adaylardan bu yönde 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden ve KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır. İlgili alıma başvurular 09 Nisan 2018 tarihinde başlayacak ve en geç 17 Nisan 2018 tarihinde sona erecektir.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü:

Kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacağı duyuruldu buna göre, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki personel eksikliği için 2018 yılı 1. Dönem kapsamında sözleşmeli olarak 1 kişilik boş kadro ile Meteoroloji Mühendisi alacak. Adayların bu yönde aranan nitelikleri taşımaları ve Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları şarttır. Başvurular 09 Nisan 2018 tarihinde başlayacak olup en geç 13 Nisan 2018 tarihine kadar devam edecektir.Başvuru yapacak olan adaylara şimdiden başarılar dileriz.

 

TEİAŞ Emniyet Genel Müdürlüğü Sahil Güvenlik Komutanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak