İki Kurum En Az Lise Mezunu 475 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı ilanları ile kamu personeli alımı yapacaklarını duyurdular. Söz konusu personel alım ilanlarına başvurular devam ediyor. Bu kapsamda söz konusu ilana başvurular hakkında tüm detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

İki Kurum En Az Lise Mezunu 475 Kamu Personeli Alımı Yapıyor
İki Kurum En Az Lise Mezunu 475 Kamu Personeli Alımı Yapıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 12018 kez okundu.

İki Kurum En Az Lise Mezunu 475 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Geçtiğimiz haftalar da personel alımlarına devlet kurumlarınca hız verildi. Kurum ve kuruluşların personel açıklarınız gidermek kurum içi istihdamı sağlamak için alımlar yapılmakta buna göre, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı ilanları ile kamu personeli alımı yapacaklarını duyurdular. Söz konusu personel alım ilanlarına başvurular devam ediyor. Bu kapsamda söz konusu ilana başvurular hakkında tüm detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

 

 

ALIM DETAYLARINA İLİŞKİN

Alım yapılacak olan  ilanalara başvurular devam ediyor. Peki hangi kurum kaç personel alımı yapacaktır? Bu bağlamda Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 kamu personeli alım ilanını, Sahil Güvenlik Komutanlığı da 240 kamu personeli alım ilanını yayımladı. Bu bağlamda söz konusu ilanların detaylarını ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 kamu personeli alım ilanına başvurular 9 Nisan 2018 tarihinde saat 10.00'da başlayacak ve 17 Nisan 2018 saat 18.00'a kadar devam edecektir. 

 

BAŞVURU ŞART VE DETAYLARI

Buna göre ilana başvuru yapacak olan adaylarda Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak, Bu ilanın, Ek-1, Ek-2A ve Ek-2B tablolarında istenen öğrenim şartlarını taşımak, 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1983 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar), 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan, lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak" şartları aranmaktadır.


 

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI KAMU PERSONELİ ALIMI

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı ilanı ile 240 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak olan adaylar 9 Nisan 2018 ile 30 Nisan 2018 tarihleri arasında yapacaklardır.

 

BAŞVURU ŞART VE DETAYLARI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından ilana başvuru yapacak olan adayların "Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak, Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak." şartları aranmaktadır. Ayrıca adaylar KPSS puanı ve yaş şartı da aranmaktadır. 

Devlet Personel Başkanlığının Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak