Seçim Öncesi 60 KPSS Puanıyla 9 Bin 288 Memur Alım İlanına Başvuru Yapabilirsiniz (Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu)

60 KPSS puanıyla memur alımı yapacağını açıklayan ve başvuru süreci halen devam etmekte olan memur alım ilanlarını derledik. Söz konusu memur alım ilanlarını yayımlayan kurumlar, ilanlara başvuru yapacak adaylardan talep edilen başvuru koşulları ve ilanlara başvuruların yapılması sırasında dikkat etmeniz gereken tüm hususları haberimizde derledik. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Seçim Öncesi 60 KPSS Puanıyla 9 Bin 288 Memur Alım İlanına Başvuru Yapabilirsiniz (Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu)
Seçim Öncesi 60 KPSS Puanıyla 9 Bin 288 Memur Alım İlanına Başvuru Yapabilirsiniz (Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu) Duran Can Ateş
Bu içerik 23854 kez okundu.

 

Seçim Öncesi 60 KPSS Puanıyla 9 Bin 288 Memur Alım İlanına Başvuru Yapabilirsiniz (Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu)
Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre,  Bilindiği üzere seçim öncesi dönemde çok sayıda kamu kurumu tarafından memur alım ilanı yayımlandı. Bu alım ilanlarının bazılarında Kamu Personeli Seçme Sınavı puanıyla başvuru yapılacağı açıklanırken bazı kurumlar KPSS şartı talep etmediğini duyurdu. kamumemuru.com olarak siz okuyucularımıza 60 KPSS puanıyla memur alımı yapacağını açıklayan ve başvuru süreci halen devam etmekte olan memur alım ilanlarını derledik. Söz konusu memur alım ilanlarını yayımlayan kurumlar, ilanlara başvuru yapacak adaylardan talep edilen başvuru koşulları ve ilanlara başvuruların yapılması sırasında dikkat etmeniz gereken tüm hususları haberimizde derledik. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Devlete bağlı kurumlar kendilerine ait internet siteleri, Devlet Personel Başkanlığı veya Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları ilanlar ile memur alımları yapıyorlar.  kamumemuru.com olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza 60 KPSS puan şartıyla ya da KPSS şartı olmadan memur alım ilanı yayımlayan devlet kurumlarının personel alım ilanlarını derledik. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz. İşte detaylar, 

HANGİ KURUMLAR ALIM YAPIYORLAR

Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımları geçekleştirmeye devam etmekte buna göre, lise, önlisans ve lisans düzeyinden mezun olmuş adayların başvuru yapabilecekleri çok sayıda kadro bulunuyor.  DPB, İşkur veya kendi internet siteleri aracılığıyla yayımladıkları ilanlarda 60 KPSS puan şartıyla ya da KPSS şartı olmadan memur alım ilanı yayımlayan kurumlar şunlar, 

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT), Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye'nin farklı şehirlerinde bulunan 15 Üniversite, Belediye Başkanlıkları, Öğretmenevleri, Polisevleri, İl Özel İdareleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları. 


     style="display:block; text-align:center;"
     data-ad-layout="in-article"
     data-ad-format="fluid"
     data-ad-client="ca-pub-6043105801720191"
     data-ad-slot="5885373731">

BAŞVURU KOŞULLARI
Kamu kurumlarında memur olarak görev almak isteyen adayların bildiği üzere bu alım ilanlarına başvuru yapacak adayların, ilanı yayımlayan kurum tarafından belirlenen başvuru koşullarına haiz olması gerekiyor. 

Adayların ayrıca Devlet Memurları kanununda yer alan ve tüm adaylardan talep edilen ortak özellikleri de sağlaması gerekiyor. Söz konusu bu genel ve özel koşulları sizlere aşağıda aktarıyoruz ancak bazı kurumlar bu şartların dışında alım yapılacak unvana göre farklı koşullar talep edebilirler. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz. 

Adaylardan talep edilen genel ve özel şartlar; 

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, . Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamalarında bir sakınca bulunmamak. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

www.kamumemuru.com KPSS DPB İşkur Devlet Personel Başkanlığı veya Türkiye İş Kurumu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak