KAMUYA 400 BÜRO MEMURU ALINIYOR!

Geçtiğimiz günlerde alım haberi yayınlayan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 400 büro memuru alıyor…

KAMUYA 400 BÜRO MEMURU ALINIYOR!
KAMUYA 400 BÜRO MEMURU ALINIYOR! Duran Can Ateş
Bu içerik 11687 kez okundu.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile ilan yayınlayan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çok sayıda personel alacağını açıklamıştı. Yayınlanan ilana göre toplamda 400 büro memuru alınacaktır.
Lisans ve önlisans mezunu olmak üzere alım yapacak bakanlık adaylarda KPSS 70 puan şartı aramaktadır. Alımı yapılan memurlar farklı şehirlerde görevlendirilecektir.
Alım yapılacak adaylarda bazı şartlar aranmaktadır.

Genel Şartlar
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
Erkek adayların askerlikle ilişiğinin bulunmaması
Kamu haklarından mahrum bulunmamak
657 sayılı Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak
 Arşiv Araştırması ve güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak
Buna ek olarak adaylardan bazı eğitim şartları aranmaktadır.

Özel Şartlar
Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlükleri'nde görevlendirilmek üzere yayımlanan Büro Memuru alımı
 -184 kişi alınacaktır.
 -Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve İktisadî ve İdarî bilimler fakülteleri, uygulamalı bilimler yüksekokullarının gümrük işletme bölümünden mezun adaylar başvuru yapabilecektir. 

Merkez teşkilatta görevlendirmek üzere yapılacak alım
-20 personel alınacaktır.
-Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve İktisadî ve İdarî bilimler fakülteleri, uygulamalı bilimler yüksekokullarının gümrük işletme bölümünden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yüksek öğretim kuramlarının fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden mezun adaylara başvuru yapabilecektir.

Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerinde görevlendirmek üzere yapılacak diğer Büro Memuru alımı
 -60 memur alınacaktır.
 -İki yıllık eğitim veren İhracat -İthalat, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret Yönetimi, Dış Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Lojistik Yönetimi, Adalet Meslek Yüksekokulu ile, meslek yüksekokullarının Adalet, Gümrük İşletme veya Gümrük İşleri önlisans programlarından mezun olan adaylar başvuru yapabilecektir. 

Ticaret İl Müdürlüklerinde görevlendirmek üzere yapılacak alım
-31 kişi alınacaktır.
-İki yıllık eğitim veren adalet meslek yüksekokulu ile meslek yüksekokullarının adalet, bankacılık ve sigortacılık önlisans programlarından mezun adaylar başvuru yapabilecektir. 

Döner Sermaye Teşkilatında görevlendirmek üzere yapılacak alım
30 kişi alınacaktır.
-Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve İktisadî ve İdarî bilimler fakülteleri, uygulamalı bilimler yüksekokullarının gümrük işletme bölümünden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yüksek öğretim kuramlarının fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecektir.

Ticaret İl Müdürlüklerinde görevlendirmek üzere personel alımı
-75 kişi alınacaktır.
-Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve İktisadî ve İdarî bilimler fakülteleri, uygulamalı bilimler, yüksekokullarının gümrük işletme bölümünden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yüksek öğretim kuramlarının fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecektir. 
Yayınlanan ilana göre başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru süreci devam etmektedir. Adaylar için son başvuru tarihi 1 Haziran 2018 olarak belirlenmiştir. Adaylar başvurularını bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

KAMU MEMUR ALIMLARI memur alımları kamu büro memur alımı büro memuru alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak