KGM 2018/6 İle 117 Büro Personeli Alımı Yapıyor

Kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacağı geçtiğimiz haftalarda yaptığımız ilan haberleri ile belirtilmişti.

KGM 2018/6 İle 117 Büro Personeli Alımı Yapıyor
KGM 2018/6 İle 117 Büro Personeli Alımı Yapıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 5462 kez okundu.

Yayımlanan ilanlara göre, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımlanmış KGM 662 kamu personeli alımı başvuru kılavuzunun yayımlandığı ifade edilmişti. Söz konusu duyuruya göre KPSS 2018/6 ile KGM'ye 117 Büro Personeli alımı yapılacağı ifade edildi.Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 
 
ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR 
Ülkemizde işsizliği önlemek ve işverenleri personel konusunda istihdamları doğru şekilde yapmak için sürekli personel alım ilanları yayınlanmakta, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca bir duyuru yayımlandı ve 662 sözleşmeli personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu alım ilanına göre KPSS 2018/6 ile KGM'ye 117 Büro Personeli alımı gerçekleştirileceğine yer verildi. Başvuru sürecinde başarılar dileriz. 
 
DUYURU YAYIMLANDI 
Konuyla alakalı olarak KGM'den ÖSYM üzerinden yayımlanan duyuru içerisinde ise; 
"657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 4 üncü maddesinin (B) fıkrası hükümleri ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” a göre Genel Müdürlüğümüz Merkez ve Taşra teşkilatında istihdam edilecek 662 adet sözleşmeli personel pozisyonuna Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme ile personel istihdam edilecektir." ifadeleri yer şartlar. 
 
 
BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK? 
Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz bunun yanında, Yerleştirme işlemine dair duyuru ve ilgili kılavuzlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın internet sitesinde ise; (http://www.osym.gov.tr) yayımlandı. Buna yönelik olarak adaylar tercihlerini 10- 16 Temmuz 2018 tarihleri arasında internet üzerinden ÖSYM’ye gönderebilecekler. İnternetten tercih gönderme işlemleri ise; 16 Temmuz 2018 tarihinde saat 23:59’da sona erecekği ifade edildi. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

kgm büro alımı kgm personel alımları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak