400 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı Alım İlanı Başvurularında Son Günler

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla bir ilan yayımlanmış ve 400 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacağına yer verilmişti. Söz konusu yayımlanan ilana yapılacak olan başvurularda son günler. Peki başvurular ne zaman sona erecek? Adaylar hangi tarihe kadar başvurularını yapabilecekler? Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

400 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı Alım İlanı Başvurularında Son Günler
400 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı Alım İlanı Başvurularında Son Günler Duran Can Ateş
Bu içerik 4177 kez okundu.

  

400 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı Alım İlanı Başvurularında Son Günler 

Ülkemizde 81 İlde işsizliği önlemek ve işverenleri personel konusunda istihdamları doğru şekilde yapmak için sürekli personel alım ilanları yayınlanıyor. Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla bir ilan yayımlanmış ve 400 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacağına yer verilmişti. Söz konusu yayımlanan ilana yapılacak olan başvurularda son günler. Peki başvurular ne zaman sona erecek? Adaylar hangi tarihe kadar başvurularını yapabilecekler? Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

 ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR 

Personel alımları için çeşitli kurum ve kuruluşlar ilanlar yayınlamakta yayınlanan ilanlar ile personel açığı giderilmesini hedefleyen kurumlar istihdam sağlamak ve nitelikli personel alımı için ilanlar yayınlamakta buna göre,  Bilindiği gibi 400 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı alımı için Devlet Personel Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlanmış ve başvuruların alınmaya başlandığı ifade edilmişti. Söz konusu yayımlanan ilanda ise adaylardan talep edilen genel başvuru şartlarına haiz olunması gerektiği belirtilmişti. Peki başvuru şartları neler? Başvurular nereye yapılacak? 

  

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK? 

  

Ülke genelinde personel alımları yapılmakta bunların büyük çoğunluğu devlete bağlı kurumlar olurken özel sektörde de personel alımları olmakta. Buna göre, Yayımlanan ilana yapılacak olan başvurular ise 10 Temmuz 2018 tarihinde başladı ve 19 Temmuz 2018 tarihinde sona erecek. Adaylar yapacakları başvurularını http://sinav.gib.gov.tr adresinde yer alan Online Sınav Sistemine kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurarak gerçekleştirecekler. 

  

PEKİ GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER? 

  

Türkiye genelinde çeşitli pozisyonlarda alımlar hız kesmeden devam etmekte, Personel açığı olan Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla bir ilan yayımlanmış ve 400 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacağına yer verilmişti. DPB tarafından yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ise 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, 

1. Grup için; 

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak, 

  

2. Grup için; 

En az dört yıllık lisans eğitimi veren mühendislik fakültelerinin bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve yazılım mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, enformasyon sistemleri mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği lisans bölümleri ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak, 

  

3. Grup için; 

İlana başvuruda bulunmak için, En az dört yıllık lisans eğitimi veren istatistik lisans bölümü ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak, 01.01.2018 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1983 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak), ÖSYM tarafından 21 Mayıs 2017 ile 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 1. Grup için KPSSP48 türünden, 2. Grup için KPSSP3 türünden ve 3. Grup için KPSSP12 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak Süresi içinde başvuru yapmış olmak" olarak açıklandı. Ayrıca başvuru yapacak adayların başvuru şartlarına haiz olmaları gerektiği ifade edildi. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

Başvuru İçin (http://sinav.gib.gov.tr ) 

www.kamumemuru.com http://sinav.gib.gov.tr ÖSYM Devlet Gelir Uzman Yardımcısı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak