Jandarma Genel Komutanlığı 18 Farklı Kadroda Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan detaylara göre Jandarma Genel Komutanlığına 18 farklı kadroda kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Jandarma Genel Komutanlığı 18 Farklı Kadroda Kamu Personeli Alımı Yapıyor
Jandarma Genel Komutanlığı 18 Farklı Kadroda Kamu Personeli Alımı Yapıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 14422 kez okundu.

Jandarma Genel Komutanlığı 18 Farklı Kadroda Kamu Personeli Alımı Yapıyor 

 

Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımları geçekleştirmeye devam etmekte buna göre, Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan detaylara göre Jandarma Genel Komutanlığına 18 farklı kadroda kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Söz konusu yayımlanan ilana yapılacak olan başvurularla alakalı olarak merak edilen tüm detayları paylaşıyoruz.  Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR 

Ülke genelinde Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Ülkemizde ki işsizliğin azaltılmasında en önemli rol oynayan kamu kurumları ilanlar yayınlamakta buna göre,  Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bir ilan yayımlanmış ve uzman erbaş alımı yapacağını duyurmuştu. Ayrıca bunun yanı sıra Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev alacak 18 farklı kadroda kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Peki başvuru şartları neler? İşte ilana yönelik olarak merak edilen tüm detaylar sitemizde. Başvuruda bulunacak adaylara başarılar dileriz. 

 

ADAYLARDAN TALEP EDİLEN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI 

Yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları arasında ise, 

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, 

2- Lojistik branşı sözleşmeli uzman erbaş için en az ortaokul/ilköğretim (8 Yıllık), diğer branşlar (MEBS, bot serdümeni ve dalış amiri) için en az lise/ortaöğretim ve dengi okul mezunu 
olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, 

3- Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaŞından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 [dahil] - 01 Ocak 1999 [dahil] tarihleri arasında doğanlar) 

4- Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2018 tarihi itibariyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1989 [dahil] - 01 Ocak 1999 [dahil] tarihleri arasında doğanlar) 

 
 

5- Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış  olmak, 

6- e. En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu Tablo-1‟de Boy-Kilo Tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak. (Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.) 

7- Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, J.Gn.K.lığında ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, 

8- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak. 

9- Verilen ceza, ertelense, seçenek yaptırımlara çevrilse, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilse veya affa uğrasa dahi; Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasniî, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabiî mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlâk kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçları ile askerlik hizmeti sırasında firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat, isyan suçlarından dolayı yahut 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148 inci maddesinde yazılı suçlardan mahkûm olmamak, 

10- Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adlî veya askerî mahkemeler tarafından otuz günden daha fazla süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahkûm olmamak, 

11- Taksirli suçlar nedeniyle altı ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahkûm olmamak. 

12- Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düĢürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak. 

13- Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-2‟deki Nitelik Belgesinden 80 puan notu almış olmak. 

 

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK? 

Söz konusu Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilana yapılacak olan başvurular 13 Temmuz 2018 tarihinde başladı ve 30 Temmuz 2018 tarihinde saat 17:00'da sona erecek. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

  81 İL 100 BİN İŞ İLANI İÇİN (TIKLAYINIZ )

 

www.kamumemuru.com Devlet Personel Başkanlığı Jandarma Genel Komutanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı