KPSS 60 Puan İle Önlisans Mezunu 957 Memur Alımı Yapılıyor

Toplamda 1117 büro personeli alımında eğitim düzeyinde önlisans olan adaylar için 957 kadro ayrıldı. Adaylar başvurularını 16 Temmuz tarihi itibari ile yapabilecek. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

KPSS 60 Puan İle Önlisans Mezunu 957 Memur Alımı Yapılıyor
KPSS 60 Puan İle Önlisans Mezunu 957 Memur Alımı Yapılıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 9775 kez okundu.

KPSS 60 Puan İle Önlisans Mezunu 957 Memur Alımı Yapılıyor 

 
Farklı şehirlerde bulunan kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile Toplamda 1117 büro personeli alımında eğitim düzeyinde önlisans olan adaylar için 957 kadro ayrıldı. Adaylar başvurularını 16 Temmuz tarihi itibari ile yapabilecek. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR 

Geçtiğimiz aylarda kurum ve kuruluşlar personel alımlarına hız verdi ve alımlar gerçekleştirmek için ilanlar yayınlandı buna göre, Nüfus İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı Türkiye genelinde bulunan il ve ilçelerindeki nüfus müdürlüklerindeki 957 sözleşmeli büro memuru alımlarında son başvuru tarihi 20 Temmuz olarak açıklandı. Başvuru sürecinde başarılar. 

Alım Yapılacak Yerler ve Kontenjan; 

. İstanbul personel sayısı 175 

. İzmir personel sayısı 56 

. Gaziantep personel sayısı 33 

. Ankara personel sayısı 50 

. Antalya personel sayısı 30 olarak açıklandı. 

Başvurular elektronik ortamda alınacak, posta ya da şahsen başvurular kabul edilmeyecek. Başvuru yapan adaylar için ayrıca sözlü sınav uygulanacak. 

 

Başvuru Şartları Nelerdir? 

Kurumlar personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Toplamda 1117 büro personeli alımında eğitim düzeyinde önlisans olan adaylar için 957 kadro ayrıldı. KPSS'den en az 60 puan almış olmak gerekmektedir. Yaş şartı 1982 ve sonrası için geçerlidir. Memur olmak isteyen adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. 

Sözlü Sınava Başvuru Şartları: 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak,  En az ön lisans mezunu olmak, Ocak 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.Lisans mezunları için KPSSP(3), Ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak. 

Adayların Sınav ve Duyuru Şekli: 

Giriş(sözlü) sınavının sınavının günü, saati ve yeri duyurular; Bakanlığımız (www.icisleri.gov.tr) adresli internet sitesinin “Duyurular” bölümünde ilan edilecektir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

Başvuru için (www.icisleri.gov.tr) 

www.icisleri.gov.tr www.kamumemuru.com KPSS Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak