Kamuya Memur Alımı Yapan Kamu Kurum ve Kuruluşlar

Kamu kurum ve Kamu Kuruluşlar bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda memur alımı yapıyorlar. Devamlı olarak yayımlanan yeni ilanlara haberimizin devamından ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Kamuya Memur Alımı Yapan Kamu Kurum ve Kuruluşlar
Kamuya Memur Alımı Yapan Kamu Kurum ve Kuruluşlar Duran Can Ateş
Bu içerik 4113 kez okundu.

Kamuya Memur Alımı Yapan Kamu Kurum ve Kuruluşlar 

Temmuz ayı ile birlikte çeşitli kamu ve özel sektör firmaları alımlar gerçekleştirmekte buna göre,  Kamu kurum ve Kamu Kuruluşlar bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda memur alımı yapıyorlar. Devamlı olarak yayımlanan yeni ilanlara haberimizin devamından ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com  ekibi olarak başarılar dileriz.  

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR  

Ülkemizde 81 İlde işsizliği önlemek ve işverenleri personel konusunda istihdamları doğru şekilde yapmak için sürekli personel alım ilanları yayınlanıyor. İlanda Ülkemizde bulunan birçok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyesindeki eksikliği tamamlamak için her geçen gün yeni bir ilan yayımlıyorlar. Temmuz ayı ve Ağustos ayı için bir çok kamu kurumu ve kamu kuruluşu bünyesine alım yapmaktadır. Söz konusu memur alımı ilanları Devlet Personel Başkanlığı, Bakanlıkların ve kamu kurumlarının resmi İnternet sayfasında yayımlanmaktadır.  Başvuruların nasıl yapıldığına ilişkin bilgiler aşağıda mevcuttur. 

 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR? 

Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz buna göre, Kamu ilanlarına başvuru yapacak adaylar öncelikle başvuru şartlarını taşımaları gereklidir. Buna göre başvuru şartlarını taşıyan bay ve bayan adaylar bu ilanlara başvuru yapabilirler. Adaylardan bazı genel şartlar ve bazı özel şartlar aranmakta olup bu şartların tümünü taşıyan adayların başvuruları kabul edilecek ve eğer kurum tarafından Giriş sınavı ve Mülakat yapılacaksa adaylara bildirilmekte ve adayların Başarı sırasına göre sıralama yapılarak sınav işlemi uygunlanmakta dır. Başvuru sürecinde başarılar dileriz. 

ARANAN GENEL NİTELİKLER: 

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre,  Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına mani olacak sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Bir diğer kamu kurumu veya kamu kuruluşuna mecburi hizmet şartı bulunmamak, Yapılacak güvenlik ve arşiv araştırmalarından olumlu sonuç alabilmek şartları aranır. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.  

 

ÖZEL NİTELİKLER: 

Kamu kurum, kuruluş ve özel sektör firmaları alımlar yapmak üzere KPSS’siz ve KPSS’li kamu personel alımları yayınlandı buna göre, Adaylardan özel olarak öncelikle alım yapılacak pozisyon için belirtilen eğitim seviyesinde eğitimini tamamlamış olmak, Belirtilen yaş şartı olarak bir çok kurum 35 yaş şartı aranıyor ancak askeri personel alımlarında bu durum 27 yaş şartı olarak değişmektedir. Ayrıca bir çok kamu kurumu memur olma yolunda ilerleyen adaylardan Geçerlilik süresi dolmamış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından puan şartı aramaktadır. Ancak bazı kamu kurumları ise KPSS şartı yerine tecrübe şartı ile alım yapmaktadırlar. Buna göre KPSS şartı aranan ilanlarda adayların, Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50, 60 veya 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Başvuru sürecinde başarılar dileriz. 

NASIL BAŞVURU YAPILIR? 

Kamu memuru alımı ilanına başvuru yapacak adaylar kurum ve kuruluş tarafından belirtilen başvuru süreleri içerisinde başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular ise kamu Kurumlarının belirttiği yöntemde yapılması gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.  

 

KAMUYA MEMUR ALIMI YAPAN KAMU KURUMLARI: 

Gelir İdaresi Başkanlığı 100 Memur Alımı 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Alımı  

ÖSYM KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı 

KPSS En Az 50 Puan İle Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı 

50 KPSS Puanı İle GTHB Personel Alımı 

Kocaeli Üniversitesi Sözleşmeli 188 Personel Alımı 

Tarım Kredi Kooperatifleri Memur Alımı  

Yüksek Seçim Kurulu 175 Memur Alımı 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı 

Kültür ve Turizm Bakanlığı 112 Memur Alımı 

Belediyelere 88 Personel Alımı 

Jandarma Genel Komutanlığı 2 Bin 375 Uzman Erbaş Alımı 

Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.  

www.kamumemuru.com Kamu memuru KPSS Devlet Personel Başkanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak